Policjanci z komisariatu w Grabicy zorganizowali zbiórkę karmy, obroży oraz przysmaków i zabawek dla zwierząt. Zebrane artykuły przekażą czworonogom, które aktualnie szukają swoich nowych domów, przebywając w schronisku.
Łukasz Gliszczyński, weterynarz jednej z piotrkowskich przychodni dla zwierząt poprowadzi program popularnonaukowy poświęcony kotom w telewizji TVP.
Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Cierpią na tym przede wszystkim bezbronne zwierzęta. Starosta Piotr Wojtysiak przyłącza się do akcji straży pożarnej "Stop pożarom traw!".
Zimowa aura nie sprzyja osobom bezdomnym i najbardziej potrzebującym, ale nie można również w tym czasie zapomnieć o zwierzętach. Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na błąkające się czworonogi. Zadbajmy również o naszych domowych podopiecznych, którzy spędzają okres zimy w kojcach.
Służba policyjnych psów stanowi cenne wsparcie dla funkcjonariuszy, w wyzwaniach z jakimi muszą się na co dzień mierzyć. Zwierzęta nie noszą munduru, ale dzięki specjalistycznemu wyszkoleniu i oddaniu, są nieocenionym elementem całej formacji.
Nie żyje Maciej Błachiewicz, były Powiatowy Lekarz Weterynarii w Piotrkowi Trybunalskim. Swoją pracę na tym stanowisku wykonywał przez 10 lat. Pomógł w tym czasie uratować wiele zwierząt oraz stworzyć w mieście schronisko dla bezdomnych psów i kotów.
Piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji w Piotrkowie Trybunalskim na łańcuchu przy budzie jest przywiązany pies. Panująca w tym momencie temperatura, zagrażała życiu zwierzęcia. Teraz właściciel odpowie za znęcanie się nad zwierzętami.
Zimą zwierzęta mają mniej możliwości zdobywania pokarmu. Wielu z nas decyduje się im pomóc i na przykład dokarmia ptactwo. Okazuje się, że można to robić w taki sposób, by zwierzęta wracały do nas również wtedy, gdy mroźne miesiące miną. Wtedy pomogą nam w walce z insektami.
Noc sylwestrowa to czas niezwykle stresujący dla zwierząt, zarówno towarzyszących, jak i dzikich czy gospodarskich. Skupmy się jednak na tych zwierzakach, którym przy okazji szału sylwestrowej nocy pomóc najłatwiej. Kilkoma poradami, podzieliła się z nami Natalia Zając, prezes Fundacji Masz Nosa – Pomagamy Zwierzętom.
Azyl dla zwierząt działa w naszym regionie już od 4 lat, a sama Fundacja Masz Nosa – Pomagamy Zwierzętom od przeszło roku. Ich działalność cały czas nie jest powszechnie znana w Piotrkowie i okolicach. Po raz pierwszy zetknąłem się z członkami organizacji przy okazji interwencji w Sulejowie, gdzie uratowali szczeniaki porzucone w koszu na śmieci i przyjęli je pod swój dach. Będąc pod wrażeniem oddania i profesjonalizmu tych ludzi, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej ich działalności i przybliżyć ją szerszemu gronu ludzi.