Artykuły do tagu: traw

W miejscu klepiska posadzili krzewy
Na terenie parkingu przy ul. Wojska Polskiego 81 położonego przy wiadukcie kolejowym przywrócono zieleń. Służby miejskie zasadziły w miejscu, gdzie kierowcy parkowali nielegalnie, nowe krzewy.
Trawnik czy klepisko? Problem z parkowaniem na Wojska Polskiego
Kierowcy szukający miejsc postojowych na Wojska Polskiego mają ograniczoną liczbę możliwości pozostawienia swojego samochodu. Parking przy wiadukcie kolejowym jest jedną z takich opcji. Popyt na parkowanie jest tak duży, że kierowcy wybierają do zaparkowania miejsca do tego niewyznaczone, w tym "resztki" trawnika.
09.12.2023 12:13
Tu czuć już święta!
Jarmark Bożonarodzeniowy odbył się w piątek (08.12.2023) w Rozprzy. Mieszkańcy oraz przejezdni mogli zaopatrzyć się w wiele niezbędnych na święta rzeczy, jak dekoracje, czy stroiki. Były też produkty własnego wyrobu, jak miód, czy świeże ciasta. Do miasta przybył również wyjątkowy gość.
27.07.2023 06:58
Wąż w Strawie
W ostatnich dniach w piotrkowskiej Strawie pojawił się duży wąż. Gada zauważył jeden z mieszkańców w okolicy ul. Cmentarnej.
Duże zainteresowanie czarnocińskim Koszyczkiem
W miniony weekend już po raz siódmy zorganizowano tradycyjny Koszyczek Gminy Czarnocin. Z okazji na zaopatrzenie się przed świętami wielkanocnymi oraz na skosztowanie licznych specjałów kulinarnych, chętnie skorzystali mieszkańcy gminy, ale także całego regionu.
Jaki rodzaj kosiarki jest najlepszy na wysoką trawę?
Zadbany trawnik jest wizytówką każdego domu. Goście odwiedzający nas, w pierwszej kolejności właśnie zwrócą uwagę na trawnik. Warto, więc dołożyć wszelkich starań, aby ogród wyglądał estetycznie i ładnie komponował się z otoczeniem. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że wysoka trawa może stanowić duży wysiłek przy jej koszeniu przy użyciu nieodpowiedniej kosiarki.
15.09.2022 15:09
Mazda na krawędzi
Osobowa mazda stoi na krawędzi koryta rzeki Strawy w okolicy skrzyżowania ulic Inżynierskiej i Budki w Piotrkowie. Nie wiadomo czy pojazd stoczył się samoistnie, czy pomogły w tym osoby trzecie.
Ciało młodego mężczyzny znaleziono w Strawie
W piątkowe przedpołudnie w rzece Strawie w Piotrkowie znaleziono ciało 34-letniego mężczyzny. Do makabrycznego odkrycia doszło w pobliżu ulicy Witowskiej.
Wino wytrawne - co warto o nim wiedzieć?
Wytrawny Cheval Blanc 1947 to jedno z najdroższych win na świecie. Ten ekskluzywny trunek pochodzi z regionu Bordeaux, a jedna jego butelka kosztuje… 135 tysięcy dolarów. Wino wytrawne jest szlachetne i powinno być podawane schłodzone do 8 stopni. Doskonale komponuje się z czerwonym mięsem lub serami. Poznajcie jego zalety.
Wypalanie traw prowadzi do tragedii. Straż ponawia apele
Strażacy po raz kolejny już apelują, aby nie wypalać traw. Niestety każdej wiosny prośba wraca jak bumerang. A problem jest poważny. Pożary rozprzestrzeniają się szybko, zwłaszcza w czasie suchych, słonecznych dni. Poza tym strażacy tracą czas na gaszenie łąk, zamiast nieść pomoc tam, gdzie są naprawdę potrzebni.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat