Urodził się w powiecie pabianickim, pracował w Warszawie, Włocławku i Łodzi, ale ostatnie lata życia spędził w Piotrkowie. I właśnie w naszym mieście został pochowany. Henryk Wardęski to ważna postać przedwojennej Policji Państwowej, do tego adwokat i notariusz. Piotrkowscy funkcjonariusze pamiętają o nim i co roku odwiedzają grób byłego zastępcy komendanta głównego.
Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo dotyczące niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie. Decyzja ma związek ze sprawą Sebastiana M., który we wrześniu 2023 roku spowodował śmiertelny wypadek na autostradzie A1. Zginęła wówczas trzyosobowa rodzina.
W rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z bezpłatnym wydawnictwem poświęconym rocznicy wojny polsko-bolszewickiej.
Przedstawiciele władz Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego upamiętnili 80. rocznicę Powstania Warszawskiego. Delegacje złożyły wieńce i kwiaty przy pomniku „Grób Nieznanego Żołnierza”.
„Przed Sądem Okręgowym w Warszawie XXV Wydziałem Cywilnym wszczęte zostało postępowanie grupowe, w trybie ustawy z dnia 17 grudnia 2009 roku o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym (Dz.U. z 2010 Nr 7, poz. 44) z powództwa Barbary Husiew przeciwko pozwanemu Skarbowi Państwa – reprezentowanemu przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Wojewodę Mazowieckiego w Warszawie i pozwanemu Urzędowi Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie, w sprawie o sygnaturze akt XXV C 2239/20.
Piotr Wojtysiak, starosta powiatu piotrkowskiego został doradcą Ministra Obrony Narodowej do spraw współpracy z samorządem terytorialnym. Taką informację przekazał w swoich mediach społecznościowych.
Mieszkańcy Piotrkowa także wzięli udział w Proteście Wolnych Polaków, który w czwartkowy wieczór odbył się w Warszawie. Do stolicy pojechało z Piotrkowa kilka autokarów.
Luksusowy pobyt w pałacu pod Warszawą pozwala spędzić wolne chwile w niepowtarzalnej atmosferze. Pałac Mała Wieś to piękny przykład klasycystycznej architektury XVIII wieku. Dzięki ludziom z pasją historyczną, można dziś spędzić niezwykły urlop we wspaniale odnowionym dworku i przynależnych mu posiadłościach. Co czeka gości na miejscu?
Niektórzy wyjeżdżali w nocy, inni tuż nad ranem, by dotrzeć w niedzielę przed południem do centrum Warszawy. W sumie z naszego regionu pojechało ponad dwadzieścia autokarów. Wiele też osób docierało do stolicy na własną rękę.
Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie w ramach tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego w 103. Rocznicę Bitwy Warszawskiej zaplanowały na terenie całego kraju blisko 70 pikników wojskowych pod hasłem „Silna Biało-Czerwona”. Na liście miejscowości jest między innymi Kamieńsk w powiecie radomszczańskim, a organizatorzy zapowiadają, że na wszystkich miłośników wojska będą czekały tu liczne atrakcje.