"Ustawa o totalnej inwigilacji" - tak procedowane w Sejmie nowe przepisy nazywają działacze Konfederacji. Ich zdaniem ustawa pozwoli rządzącym na wgląd w naszą korespondencję internetową. W poniedziałek przed biurem Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie przedstawiciele Konfederacji zorganizowali konferencję prasową, podczas której ostrzegali przed nowymi przepisami.
Już w niedzielę odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Piotrkowie trwają ostatnie przygotowania. Dziś zaglądamy do sztabu 3657 i sprawdzamy, co w tym roku przygotował dla mieszkańców.
Piotrkowianie bez ustanku angażują się w pomoc Ukrainie, która walczy rosyjskim najeźdźcą. W naszym mieście powstają - jak mówią wolontariusze - płomyki nadziei. Niosą one ukraińskim żołnierzom tak potrzebne ciepło.
Ogrzewane, klimatyzowane, niskopodłogowe i - jak podkreślają pasażerowie - bardzo wygodne - to cechy nowych miejskich autobusów, które we wtorek po raz pierwszy pojawiły się na ulicach Piotrkowa Trybunalskiego.
Nowe hybrydowe autobusy jutro wyjadą na ulice Piotrkowa. Sześć nowoczesnych pojazdów od wtorku (17.01.2023) będzie przewozić pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.
Liczba cudzoziemców pracujących legalnie i podlegających ubezpieczeniom społecznym w Polsce przekroczyła już 1 mln 67 tys. osób. W województwie łódzkim, odnotowaliśmy 73,5 tys. cudzoziemców ubezpieczonych w ZUS. Najwięcej jest obywateli Ukrainy.
W piotrkowskim Urzędzie Stanu Cywilnego zarejestrowano w 2022 roku 1010 urodzeń. Najpopularniejszym imieniem nadawanym chłopcom było imię Nikodem, a wśród dziewczynek: Oliwia i Zuzanna. Były też jednak mniej oczywiste wybory. Jakie? Tego dowiecie się, czytając poniższy tekst.
Dentobus przyjechał do gminy Wolbórz. W czwartek był w Szkole Podstawowej w Goleszach Dużych, a w piątek będzie w Proszeniu. To akcja Ministerstwa Zdrowia, która do naszego regionu zawitała na prośbę burmistrza Wolborza.
Wykorzystanie energii słonecznej niesie ze sobą wiele zalet. Przyczynia się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, możliwości korzystania z różnych źródeł energii oraz uniezależnienia od niestabilnych rynków paliw kopalnych. Skorzysta na tym gmina Sulejów, która otrzymała dofinansowanie w ramach Funduszy Europejskich. Ponad 2 miliony złotych przeznaczono na realizację inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł energii w postaci montażu instalacji fotowoltaicznych. Pod koniec zeszłego roku podpisano umowę z wykonawcą.
Polska stała się beneficjentem kolejnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Każde województwo, w tym Łódzkie, posiada własny program regionalny, który finansuje projekty na jego terenie. W ramach nowej perspektywy na lata 2021-2027 nasz region otrzyma kwotę o niemal pół miliarda euro większą niż w latach 2014-2020. Pieniądze będą przeznaczone na rozwój przedsiębiorczości, lepszy dostęp do edukacji, ochronę zdrowia, kulturę, poprawę infrastruktury społecznej, ochronę środowiska naturalnego oraz technologie cyfrowe, energetykę i transport.