Niewiele osób wie, że przez kilka lat w Piotrkowie w kamienicy przy al. 3 Maja 14 mieszkała Irena Sendlerowa, polska działaczka społeczna. Sendlerowa odznaczona była medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata - najwyższym izraelskim odznaczeniem cywilnym nadawanym nie-Żydom - za uratowanie z warszawskiego getta ponad dwóch i pół tysiąca żydowskich dzieci. Otrzymała także najwyższe polskie odznaczenie - Order Orła Białego. Dziś, ku czci Ireny Sendlerowej odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa na fasadzie domu w którym mieszkała.
1 września 1939 roku wybucha II wojna światowa. Piotrków znajduje się na głównym szlaku operacyjnym armii niemieckiej. W pierwszych dniach ataku hitlerowców życie traci ponad stu mieszkańców Piotrkowa. Ale cierpią nie tylko piotrkowianie.
Ponad 50 koni czystej krwi arabskiej trzymanych od wielu lat w tragicznych warunkach potrzebuje pomocy. Zwierzęta przetrzymywał w Prądzewie w gminie Łęczyca jeden z łódzkich biznesmenów. Dziesięć koni z wrośniętymi w skórę kantarami i skrajnie zaniedbanych zabrało Pogotowie i Straż dla Zwierząt w Trzciance. - Jestem pewna że w Piotrkowie i w regionie nie brakuje ludzi kochających konie, dlatego wierzę w to, że ktoś pomoże tym zwierzętom - z takim apelem zwraca się do wszystkich mieszkańców Grażyna Fałek, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami - oddział w Piotrkowie. Konie można przygarnąć za darmo.
Po 35 latach piotrkowianie będą mieli okazję uczestnictwa w Nawiedzeniu Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej. We wrześniu rozpoczyna się nawiedzenie archidiecezji łódzkiej przez Obraz Matki Bożej Królowej Polski, które trwać będzie do 11 września 2010 roku.
O tym, że alkohol szkodzi zdrowiu dotkliwie przekonał się 57-letni tomaszowianin. Mężczyzna mając promil alkoholu w organizmie jechał motorowerem. Niestety nie był w stanie zapanować nad pojazdem, przewrócił się i złamał nogę. To nie koniec przygód amatora wyskokowych trunków. Ponieważ 57-latek nie miał przy sobie telefonu, więc pomimo urazu wsiadł na motorower i postanowił sam dotrzeć do szpitala.
Dwieście siedemdziesiąt pięć cel mieszkalnych, dwieście dwanaście w większości obrotowych kamer, żelazne kraty, a za nimi setki więźniów, kilku tych z pierwszych stron gazet. To tu „mieszkali” m.in. Łyżwiński, „Popelina” czy „Dziad”.
O tym, w jakich warunkach przebywają osadzeni, kto do nich należy i dlaczego zbiegli sami informują władze o ucieczce, w sześć lat po uruchomieniu Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim opowiada mjr Paweł Gawrosiński.
Po kilku miesiącach przerwy miejski monitoring ponownie obejmuje swoim zasięgiem wieżę ciśnień. Przypomnijmy, że w lipcu nieznani sprawcy oszpecili wulgaryzmami elewację obiektu. W schwytaniu wandali mogła, a właściwie powinna wręcz, pomóc kamera, ale jak się okazało...wcześniej się popsuła i ją zdemontowano.
Zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza policji został przedstawiony 18-latkowi z Tomaszowa. Nie jest to jego pierwsze przewinienie. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy przeciwko 18-latkowi skierowano do sądu akt oskarżenia o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz o pobicie. 22-go lipca miał przedstawiony zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Decyzją Sądu Rejonowego w Tomaszowie agresywny nastolatek spędzi najbliższe dwa miesiące w policyjnym areszcie.
5-ciu najbardziej agresywnych kibiców, którzy wracając z meczu w Bełchatowie najpierw zdemolowali i okradli stację benzynową w powiecie tomaszowskim, a później zaatakowali interweniujących funkcjonariuszy usłyszało postawione przez prokuraturę zarzuty.
Grał w wielu filmach, uczestniczył w bitwach i potyczkach podczas II Wojny Światowej. Ta nietypowa gwiazda, 22 lata spędziła na powietrzu, gdzie powoli niszczyła ją rdza. Teraz znów nastał czas sławy, dla stalowego olbrzyma.