Wystawy malarstwa Franciszka Starowieyskiego i Zdzisława Słomki oraz koncerty zespołów Amnezja, Degress czy Sigback to atrakcje, jakie czekają na piotrkowian podczas „Dni Zakochanych”. Już w niedzielę walentynki. A podczas piotrkowskich „Dni Zakochanych” (od 11 do 14 lutego) wiele imprez.
Dla tych, którzy zatęsknili już za świątecznym nastrojem, mamy znakomitą wiadomość. Już dzisiaj (18. stycznia) w Kościele Akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie odbędzie się "Wieczór kolęd" przygotowany przez Państwową Szkołę Muzyczną im. I.J.Paderewskiego - będzie to znakomita okazja, aby znów poczuć magię świąt.
166 uczestników w 83 drużynach wystartowało w I Rodzinnym Turnieju Piłki Siatkowej, który w sobotę odbył się w piotrkowskiej Hali Relax. Tak wysoka frekwencja zaskoczyła organizatorów. Na otwarciu zawodów obecny był Michał Bąkiewicz, pochodzący z Piotrkowa mistrz Europy.
I Rodzinny Festiwal Piłki Siatkowej, wspólnie z Klubem Sportowym Volley 5, organizuje w najbliższą sobotę piotrkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Wystarczy wpłacić pieniądze na WOŚP i już będzie można poczuć adrenalinę podczas przejażdżki najsłynniejszym pojazdem II wojny światowej – czołgiem T-34.
Piotrków pałacami stoi. Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać niewiarygodne, jest to stwierdzenie jak najbardziej prawdziwe. Pałace i pałacyki - łącznie na terenie miasta jest ich aż sześć. Gdyby jednak cofnąć się kilka wieków wstecz, naliczono by ich znacznie więcej. Pałac Arcybiskupów na Jurydyce (obszar pomiędzy dzisiejszą ulicą Jerozolimską i rzeką Strawą, na lewo od ulicy Starowarszawskiej), pałac Tomickiego na Tomicczyźnie (obecne osiedle przy ul. Próchnika), czy pałacyk Psarskich przy ul. Sulejowskiej (rondo Sulejowskie) to niektóre z tego rodzaju budowli, które nie przetrwały do naszych czasów, a które powiększyłyby piotrkowską listę pałacową.
Piotrkowskie „Społem” obchodzi jubileusz 90-lecia. Swego czasu spółdzielnia była odpowiedzialna za niemalże całe zaopatrzenie piotrkowian w żywność. Najwięcej członków, ponad 7 tysięcy, piotrkowskie „Społem” liczyło pod koniec lat 80...
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie zaprasza na spotkanie „Kalendarze w zbiorach książnicy piotrkowskiej”.
Przymusowa prostytucja i handel ludźmi oraz pomoc ofiarom tych zjawisk to problematyka spotkania, które odbyło się w galerii „U Panien” w Piotrkowie. W spotkaniu uczestniczyły grupy księży, młodzieży i dorosłych, a poprowadziła je Barbara Filipak z niemieckiej poradni dla migrantek.
Dziś jej miejsce zajmuje replika. 40 lat temu zniszczono oryginał. Jej niepowtarzalne i misterne zdobienie wykute z żelaza było dziełem nieznanego zakonnika. Piotrkowska „Złota Brama” dwukrotnie zagrała w filmie, najpierw u Morgensterna, później u Łomnickiego. Oprócz celuloidowej taśmy jej pierwotny wygląd zachował się tylko na kilku pocztówkach z początku minionego wieku…