Artykuły do tagu: Sztuka

ERGO Hestia tworzy z polskimi artystami nową strategię komunikacji
Nowa strategia komunikacji sopockiego ubezpieczyciela to koncepcja bazująca na zdjęciach wykonanych przez polskich artystów fotografików. W kreacjach wizerunkowych i produktowych zobaczymy dzieła m.in. takich artystów jak Aleksander Małachowski, Rajmund Barnaś, Wojciech Radwański, Witold Ziomek czy Paweł Magnus.
Piotrkowianka
Czy podczas spaceru ulicami Piotrkowa mieliście wrażenie, że coś was obserwuje? Być może to sprawka piotrkowianki, która za pomocą pary plastikowych oczu ożywia rozmaite martwe przedmioty na terenie miasta. Rezultaty jej działań są komiczne i wywołują uśmiech na twarzach przechodniów. Jest to tzw. eyebombing.
Niezwykłe dzieła w świątyni. Stworzył je uczeń Jana Matejki [ZDJĘCIA]
Aż 134 anioły, znane sceny biblijne czy wizerunek świętego Huberta - obrazy i freski, będące zarazem pięknymi przykładami sztuki sakralnej znajdują się w jednym z kościołów na terenie gminy Rozprza. Autorem dzieł jest Józef Mehoffer, uczeń samego Jana Matejki. Ich widokiem na co dzień mogą się cieszyć wierni należący do parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lubieniu.
Niezwykłe
Kwiaty, podziękowania, gratulacje i oczywiście sztuka w roli głównej, a wszystko to za sprawą X Jubileuszowej Dorocznej Wystawy prac plastycznych uczestników Klubu Seniora w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK.
22.02.2022 10:07
Wieczór z teatrem w WCK
„Kobieta chce iść swoją drogą, a mężczyzna swoją” – ten cytat z „Pigmaliona” George'a Bernarda Shaw'a bardzo dobrze odzwierciedla to, co działo się na deskach sceny Wolborskiego Centrum Kultury.
Ferie w Piotrkowie w pełni
Pierwszy tydzień ferii zimowych w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK za nami. Upłynął w artystycznym klimacie, pełnym ciekawej i wesołej zabawy. Swoje talenty dzieci rozwijały na warsztatach plastycznych, teatralnych, czy rękodzieła artystycznego.
Teatralna propozycja od Centrum Kultury
Każdy miłośnik teatru będzie mógł w sobotę (19.02.2022) przenieść się do świata sztuki. To za sprawą propozycji Wolborskiego Centrum Kultury, które zaprosiło na deski swojej sceny aktorów „Ale Teatru” z Domu Kultury w Koszęcinie.
„Czterdzieści”, czyli 40-lecie pracy twórczej Juliusza Marwega
„Czterdzieści” to tytuł wystawy malarstwa Juliusza Marwega z okazji 40-lecia pracy twórczej artysty. W piątek w piotrkowskim Ośrodku Działań Artystycznych odbył się wernisaż wystawy.
OEA MOK znów zorganizuje warsztaty
Po świąteczno-noworocznej przerwie od 17 stycznia 2022r. w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK (ul. Słowackiego 13) znów będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach artystycznych dla seniorów (60+) oraz dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat z Piotrkowa Trybunalskiego.
Święty Mikołaj mieszka... w Sulejowie?
Prawdopodobnie nie każdy wie, że na terenie gminy Sulejów znajduje się kilkusetletnia figura św. Mikołaja. Chodzi o wyjątkowy zabytek, poświęconego Mikołajowi z Bari, świętemu kościoła prawosławnego i katolickiego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat