Zmiany personalne na stanowiskach dyrektorów piotrkowskich szkół. Od września w kilku placówkach oświatowych na terenie Piotrkowa zmienią się dyrektorzy.
Niewyobrażalny smród rozchodzący się po całej okolicy – to uciążliwość, z którą muszą borykać się nie tylko mieszkańcy osiedla Wronia. Z takimi samymi problemami męczą się mieszkańcy ul. Twardosławickiej w Piotrkowie. Pobliska firma zajmująca się wytopem tłuszczów wieprzowych zatruwa powietrze w najbliższej okolicy. – Wieczorami i w nocy nie można nawet otworzyć okna, taki jest smród. A trudno spać przy zamkniętych oknach latem. Nie da się mieszkać w takich warunkach. Sytuacja ta trwa od ok. roku. Nikt nie wie, co to jest za firma. Nie ma tam żadnej tablicy ani szyldu – protestują mieszkańcy.
Znane są pierwsze, nieoficjalne wnioski ekspertyzy niecki, którą na zlecenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wykonała wrocławska firma Euro Projekt.
Przechodnie i turyści, którzy zawitają w rejon Rynku Trybunalskiego, muszą uzbroić się w cierpliwość. Wprawdzie zakończono większość prac wodno-kanalizacyjnych, które wiązały się z koniecznością rozkopywania ulic, ale po odkopaniu chodników okazało się, że konieczna jest wymiana gruntu nad kablami.
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie wszczęła własne śledztwo prokuratorskie dotyczące pęknietej niecki basenu przy ul Belzackiej.
Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu DK8 z Meszczami zostanie uruchomiona najpóźniej do końca miesiąca.
Sześć miesięcy ciężkiej pracy, setki trudnych negocjacji, ponad sześćdziesiąt pomieszczeń i sześć zgubionych kilogramów dyrektora piotrkowskiego MOK-u. Tak wygląda bilans liczbowy tuż przy końcu remontu Miejskiego Ośrodka Kultury.
Z jakimi problemami budowlanymi musiał zmierzyć się dyrektor placówki i kiedy zobaczymy pierwszy spektakl Teatru Jaracza w Piotrkowie na nowej scenie? - Już we wstępnej fazie pracy przy projekcie było wiele problemów, z którymi musieliśmy się uporać - opowiada Jacek Sokalski oraz jego pracownicy.
Remont odcinka krajowej "dwunastki" pomiędzy Piotrkowem a Sulejowem na finiszu.
Mógł być parking dla małych prywatnych samolotów, loty widokowe, skoki spadochronowe a może i most powietrzny do Krakowa czy Warszawy - wszystko z myślą o kibicach Euro 2012. Zostało jednak rozgoryczenie, że kolejny wniosek o dofinansowanie zrujnowanej bazy piotrkowskiego lotniska trafił do kosza.Rozgoryczenia nie ukrywa tak szefostwo Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, które już po raz kolejny bezskutecznie występuje o pieniądze na gruntowną przebudowę infrastruktury lotniska, jak i urzędnicy magistratu, którzy atrakcyjność lotniska chcieliby połączyć z promocją Ziemi Piotrkowskiej.
Czy to koniec sporu między wspólnotami mieszkańców bloków na osiedlu Wysoka - Łódzka? Wszystko wskazuje to, że tak,mieszkańcy odcięci przez jedną ze wspólnot od wyjazdu na ul. Łódzką, swoją drogę odzyskają.