W tegorocznej edycji artystyczno-ekologicznego projektu Łódzkiego Domu Kultury wezmą udział dzieci z piotrkowskiego stowarzyszenia SimaRe. Stosowne porozumienie w tej sprawie zostało podpisane pomiędzy dyrektorem ŁDK Jackiem Sokalskim a prezesem stowarzyszenia SimaRe Edytą Woźniak.
W związku z modernizacją przejazdu kolejowego w Raciborowicach w gminie Moszczenica od 9 do 25 lipca przejazd kolejowy w tej miejscowości będzie zamknięty.
Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie 1 lipca zmienił nazwę na Powiatowe Centrum Matki i Dziecka. Modyfikacja związana jest z nowym profilem działalności szpitala.
Na drodze krajowej nr 42 w powiecie radomszczańskim zderzyły się w piątek dwa auta. Jedna osoba zmarła.
Policjanci, patrolując wody Zalewu Sulejowskiego, w odległości około 300 metrów od linii brzegowej zauważyli mężczyznę wzywającego pomocy. Podpłynęli do poszkodowanego. Okazało się, że windsurferowi podczas pływania złamał się maszt.
Wiele gmin – także w powiecie piotrkowskim – nie remontuje dróg, ponieważ nie ma na to pieniędzy, nawet wtedy, gdy istnieje możliwość pozyskania dofinansowania na ten cel, przeważnie wkład własny wynosi bowiem mniej więcej 50% wartości inwestycji. To ma się jednak zmienić, minister infrastruktury Jerzy Adamczyk zapowiedział w sobotę we Wrocławiu, że jeszcze w tym roku na remonty dróg lokalnych zarezerwowano 1,3 miliarda złotych, a najbiedniejsze samorządy mogą liczyć na pokrycie nawet 80% wartości inwestycji z budżetu państwa.
Zdaniem jednych egzamin na placu manewrowym to szybka selekcja kandydatów na kierowców i czysty zysk dla Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Z kolei przedstawiciele WORD-ów uważają, że pozwala to wyeliminować kandydatów, którzy mogliby stwarzać realne zagrożenie na drodze. Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad zmianami w ustawie o szkoleniu i egzaminowaniu. Czy egzamin na placu manewrowym odejdzie do lamusa?
Trzy auta zderzyły się w sobotnie popołudnie na ulicy Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim, na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, z kolei kilka godzin wcześniej na ulicy Sulejowskiej kierująca seatem toledo wpadła do rowu, a samochód dachował.
Nieprzyjemny zapach i ciężarówki wyładowane po brzegi – mieszkańcy miejscowości Podkałek (gmina Sulejów) podejrzewają, że na terenie znajdującego się tam składowiska dochodzi do nielegalnego zasypywania odpadów komunalnych. Sprawę zbadali Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i samorząd gminy.
"Wspólny rozwój gmin Bełchatów i Kleszczów" to projekt, który przedstawiła posłanka z okręgu bełchatowskiego Małgorzata Janowska. Zakłada on korektę granic administracyjnych obu gmin i przyłączenie części obszarów Kleszczowa do gminy Bełchatów. Celem zmiany jest wyrównanie szans rozwoju w regionie, bo obecnie Bełchatów jest gminą znacznie biedniejszą.