Trzy samochody osobowe zderzyły się na drodze nr 91 na wysokości Longinówki.
Dramatyczny telefon od zrozpaczonego ojca odebrał w poniedziałek nad ranem dyżurny opoczyńskiej policji. Mężczyzna poinformował, że jego 27-letni syn chce się zabić. Rodzice chłopaka, wraz z jego dziewczyną, przez chwilę szukali desperata sami, w końcu powiadomili policję.
Do pożaru doszło w wieżowcu przy ulicy Słowackiego 180 w Piotrkowie. Ogień wybuchł na balkonie jednego z mieszkań na parterze.
Powiedział do wszystkich zgromadzonych podczas dożynek powiatowych Stanisław Cubała, starosta piotrkowski, który podkreślał, że jeśli nie będziemy szanować rolnika, będziemy spożywać coraz więcej chemicznej żywności. Tegoroczne święto plonów odbywa się w Rozprzy.
W meczach 3. kolejki PGNiG Superligi obydwa piotrkowskie zespoły wywalczyły komplet punktów. Piotrcovia pokonała we własnej hali zespół z Kościerzyny 35:31 (19:18), natomiast szczypiorniści Piotrkowianina po rzutach karnych wygrali w Opolu z tamtejszą Gwardią 4:3, w regulaminowym czasie gry ten mecz zakończył się wynikiem 26:26 (16:10).
Większa liczba uczniów w podstawówkach to efekt reformy edukacji. W wielu szkołach wprowadzono system dwuzmianowy. Efekt? Niektórzy uczniowie kończą lekcje nawet po godzinie 17.00. Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim powiedzieli NIE, żądają od dyrekcji zmiany planu zajęć.
Liderzy Koalicji Obywatelskiej, czyli Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zaprezentowali w piątek w Piotrkowie swoich kandydatów w zbliżających się wyborach samorządowych.
Gmina Sulejów to kolejny samorząd, który dołączył do akcji informacyjnej poświęconej czystości powietrza.
W niedzielę na stadionie sportowym w Rozprzy odbędą się dożynki powiatu piotrkowskiego. Wieczorem wystąpi zespół Masters.
Prace rozpoczęły się w sierpniu, a ich zakończenie zaplanowano na 2020 rok. Gmina otrzymała na budowę obiektu ponad 1 mln 700 tysięcy z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Sala powstanie przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Aleksandrowie.