Mimo że przekraczamy granicę 1000 zakażeń dziennie to nie jest jeszcze moment, żebyśmy myśleli o restrykcjach. Liczby te nie są takim zagrożeniem dla wydolności systemu opieki zdrowotnej, żeby podejmować drastyczne decyzje – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Liczne atrakcje czekają na wszystkich, którzy w niedzielę (3 października) wybiorą się do Inowłodza (pow. tomaszowski). Podczas "Dyskoteki nad Pilicą" znani DJ-e zapewnią największe muzyczne hity dla tych, którzy będą chcieli spędzić to popołudnie aktywnie. Gwiazdą wydarzenia będzie MR. SEBii Głównym celem imprezy jest zebranie jak największej kwoty, by pomóc małej Zosi, która zmaga się z ciężką chorobą - rdzeniowym zanikiem mięśni.
Ciało mężczyzny zostało znalezione w przydrożnym rowie w miejscowości Stradzew w gminie Wola Krzysztoporska. Czynności wyjaśniające okoliczności śmierci mężczyzny prowadzi piotrkowska policja pod nadzorem prokuratury.
Bliscy i przyjaciele, przedstawiciele władz i świata nauki oraz piotrkowianie pożegnali we wtorek, 28 września, emerytowanego profesora UJK Jerzego Kukulskiego.
W piotrkowskiej Budowlance rywalizowali o złotą kielnię. Z okazji Dnia Budowlańca uczniowie wzięli udział w specjalnych zawodach.
Polacy dość dobrze oceniają swoją wiedzę na temat finansów osobistych. Mimo to tylko jedna trzecia z nas regularnie dzieli się nią ze swoimi dziećmi - tak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego na zlecenie programu edukacyjnego Finansiaki (Santander Bank Polska). Ponad połowa badanych rodziców uważa, że ich dzieci potrafią dobrze gospodarować pieniędzmi.
Sieć franczyzowa Stava wprowadza prawdziwą rewolucję. Ponad 10-krotnie obniża wymogi wejścia do swojej sieci. Jest to możliwe dzięki ofercie sfinansowania sprzętu potrzebnego na start oddziału przez franczyzodawcę. Teraz wystarczy 10 000 zł, żeby zacząć własny biznes i zarabiać na dowozach jedzenia i zakupów w Piotrkowie Trybunalskim.
To jest niezwykle produktywna jesień dla beneficjentów Funduszy Europejskich. Zarówno obecnych, jak i przyszłych. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przygotował dla nich bowiem bogatą ofertę szkoleń, których tematami będą najważniejsze zagadnienia związane z unijnymi dotacjami. Wszystkie zajęcia będą prowadzone online.
Życie ludności cywilnej zamieszkującej nasze miasto było bardzo trudne już od pierwszych dni września 1939 roku. Miasto w wyniku działań wojennych było kilkukrotnie bombardowane, a w dniach 4-6 września w okolicy rozegrała się bitwa pod Piotrkowem. Niestety po zakończeniu regularnych walk, cywilom wcale nie było łatwiej. Życie piotrkowian pod niemiecką okupacją opisuje dr Małgorzata Piotrowska. Zapraszamy do lektury pierwszej części jej tekstu.
"Już w pierwszych dniach okupacji wprowadzono godzinę policyjną oraz zakaz spotykania się w większym gronie osób. Niemiecki okupant szybko zadbał również o unicestwienie wszelkich przejawów życia kulturalnego polskich mieszkańców Piotrkowa" - pisze w drugiej części tekstu poświęconego życiu piotrkowian pod okupacją dr Małgorzata Piotrowska.