W Grabostowie w gminie Gorzkowice, mieszkańcy wsi w ramach pożytecznego spędzenia wolnego czasu zorganizowali kolejną, wspólną zbiórkę odpadów. Przydrożne rowy i pobocza lasu oczyszczone zostały ze szklanych butelek, puszek i innych śmieci.
Już w piątek (01.04.2022) startuje kolejny sezon roweru miejskiego. Do dyspozycji piotrkowian będzie 80 jednośladów, rozmieszczonych na stacjach w całym mieście. Z rowerów będziemy mogli korzystać do 31 października.
50 procent - na tyle zaawansowanie prac przy budowie Powiatowego Centrum Przesiadkowego w Piotrkowie szacują wykonawcy inwestycji. Istnieje duża szansa, że z nowego dworca będziemy mogli korzystać już w wakacje.
Dzięki odpowiedniej reakcji świadków, kompletnie pijany 45-latek został wyeliminowany z ruchu. Zgłaszających zaniepokoił tor jazdy forda, dlatego postanowili uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało w jego organizmie 3 promile alkoholu.
Koło Gospodyń Wiejskich w Kotkowie "Baziowe Kotki" zorganizowało w sobotę akcję sprzątania w sołectwie Kotków w gminie Gorzkowice. Była to już kolejna akcja sprzątania miejscowości i jak zapewniają jej uczestnicy – nie ostatnia.
24 marca 2022 roku Zarząd Krajowej Spółki Cukrowej S.A. podjął decyzję o ustanowieniu dodatkowej premii dla plantatorów buraka cukrowego przy Krajowej Spółce Cukrowej S.A. Wprowadzona premia została ustanowiona w wysokości 1000 zł netto za każdy hektar plantacji buraka cukrowego zasianego w sezonie 2022 roku. Wypłata zostanie zrealizowana do końca czerwca tego roku.
Nowa funkcjonalność umożliwia zakup elektronicznego biletu w ponad 100 miastach, a płatność za nie realizowana jest bezpośrednio z konta w ING.
Na czym polega praca testera oprogramowania? Szukasz dla siebie nowej pracy? Najlepiej takiej przy komputerze, która jest zgodna z twoimi zainteresowaniami i pozwala dużo zarobić? Jeżeli tak, możesz zostać testerem oprogramowania! Proces testowania programów to jeden z procesów, bez których branża IT nie może się rozwijać. Zapotrzebowanie na nowych testerów ciągle rośnie, dlatego jest to propozycja nie tylko pierwszej pracy, ale i dla osób chcących się przebranżowić.
Samorząd województwa łódzkiego nie ustaje w pomocy uchodźcom z Ukrainy. Nie tylko tym, którzy znaleźli schronienie w Łódzkiem, ale i tym, którzy zostali w ogarniętym wojną kraju.
Już od ponad dwóch lat mierzymy się z COVID-19. Choroba wywoływana jest przez SARS-CoV-2, czyli wirus należący do rodziny koronawirusów. Wszystkie poznane dotąd koronawirusy powodujące zakażenia u ludzi wywołują objawy ze strony układu oddechowego, bardzo rzadko ze strony innych układów i narządów. Początek światowej pandemii, czyli 2020 rok, był czasem obaw przed nieznaną chorobą, ale i lęku o własne zdrowie i zdrowie bliskich osób. Obecnie koronawirus pozostawia po sobie nie tylko złe wspomnienia, ale także powikłania u tzw. ozdrowieńców. Część osób, które przeszły COVID-19 skarży się na niepokojące powikłania, takie jak: duszności, kaszel, zaburzenia snu, drażliwość, problemy z pamięcią, silne bóle oraz zawroty głowy, zaburzenia lub utrata węchu i smaku. To właśnie z myślą o nich powstał program „Łódzkie Centrum Postcovidowe”.