Jeszcze tylko dwie kolejki zostały do zakończenia rozgrywek w piotrkowskiej klasie okręgowej seniorów. W 28 kolejce zwycięstwa odniosły wszystkie zespoły ze ścisłej czołówki. Lider z Paradyża rozgromił swojego rywala aż 9:0. Po trzy punkty zainkasowały także: Ceramika Opoczno, Zjednoczeni Bełchatów i Świt Kamieńsk.
Pani Halina przeszła chorobę, która mogła odebrać jej motywację do życia. Stawiła jednak jej czoła, a przy tym utworzyła stowarzyszenie dla kobiet dotkniętych rakiem piersi. Najchętniej mówi o tym, ile siły daje jej kontakt ze wspaniałymi koleżankami. I ludźmi dobrej woli – w ogóle.
Z założycielką i prezesem piotrkowskiego Stowarzyszenia Amazonek “Kamilki”, Haliną Meckier, rozmawia Anna Warych.
Program "Orlik 2012", który zakłada budowę w naszym kraju nowych boisk do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki, może okazać się totalną klapą.
Ze zmiennym szczęściem grały zespoły z powiatu piotrkowskiego w 26. kolejce klasy okręgowej seniorów. Włókniarz Moszczenica i GUKS Gorzkowice przywiozły komplet punktów ze spotkań wyjazowych.
O blisko 60% wzrosły koszty wybudowania obiektu sportowego w ramach programu "Boisko w mojej gminie - Orlik 2012". Zmieniła sie też lokalizacja.
Łatwiej, szybciej i czytelniej. Ruszyło nowe Forum.
W dniach: 20 maja br. w godzinach 15.00-19.00, a także 21 i 22 maja br. w godzinach od 10.00-14.00 i od 15.00-19.00 z inicjatywy Stowarzyszenia AMD na Placu Czarnieckiego w Piotrkowie Trybunalskim, będzie miała miejsce ogólnopolska akcja informacyjna na temat zwyrodnienia plamki żółtej (AMD) – nieuleczalnej choroby oczu, która w ostateczności może doprowadzić do całkowitej ślepoty. Do przeprowadzenia akcji został zaadaptowany specjalny autobus, który w tym czasie będzie pełnił rolę swoistego laboratorium.
Kolejne remonty na drogach powiatowych. Zarząd Dróg Powiatowych zaplanował w tym roku 10 inwestycji.
MaryMarie, wychowana w małym szwedzkim miasteczku, w rodzinie ofiary Holocaustu, wyrasta na zdolną studentkę, członkinię nieformalnego Klubu Bilardowego Przyszłość, zrzeszającego grupę przyjaciół z wczesnej młodości. Kobieta osiąga sukces zawodowy – staje się uznaną dziennikarką, a następnie ministrem. W rządzie zajmuje się między innymi problemem przemocy seksualnej i handlem żywym towarem. W jej życiu osobistym brakuje jednak szczęścia. Mąż, notoryczny kobieciarz, jest sparaliżowany po tym, jak w jednym ze wschodnioeuropejskich miast zostaje wyrzucony przez okno, najprawdopodobniej przez nieletnią prostytutkę. Gdy MaryMarie czuwa przy łóżku chorego, zastanawia się, co w tej sytuacji zrobiłaby Mary, a co Marie. Odpowiedź nasuwa się sama. Jedna – pozwoliłaby mu żyć, druga – odłączyłaby od respiratora... W tym miejscu drogi Mary i Marie rozchodzą się, ich losy – choć pozostają ze sobą w ścisłym związku – biegną w całkiem przeciwnych kierunkach…
Nagroda „NIN”, Nagroda Balkanica i Brücke-Preis
Serbski emigrant pochodzenia żydowskiego mieszkający w Kanadzie, pisarz, słucha taśm, na których nagrał przed laty głos matki. Kiedy zmarła, a on szykował się do wyjazdu z pogrążonej w chaosie Jugosławii, w ostatniej chwili upchnął taśmy do walizki. Teraz – w spokojnej nowej ojczyźnie – wracają do niego tamte chwile, dźwięki, sytuacje. Spotkanie z językiem ojczystym staje się bodźcem do rozważań o własnej tożsamości, o mocy sprawczej słów, których codziennie używamy. Czy zdoła przekształcić w materiał literacki bolesne wspomnienia matki, zwłaszcza te związane z tragiczną historią Bałkanów? Czy będzie potrafił opisać losy tej niezwykłej kobiety?