Artykuły do tagu: MZK

Instalują ładowarki do autobusów
Przy pętli autobusowej na ul. Dmowskiego w Piotrkowie Trybunalskim wybudowana została pierwsza w mieście stacja transformatorowa, do której niebawem zostanie podłączona stacja ładowania autobusów elektrycznych. Będzie można ładować tam "emzetki", korzystające z tej pętli. Kolejne takie instalacje staną na pętli przy ul. Słowackiego, a także na bazie MZK przy Krakowskim Przedmieściu.
Kolizja osobówki z emzetką
Do kolizji samochodu osobowego z autobusem Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie doszło na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Sienkiewicza.
Będą zmiany w rozkładach jazdy
Od najbliższego poniedziałku (1 maja) wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy linii 2, 4, 5, 6, 7 i 9, ulegną zmianie także trasy autobusów linii 6 i 9. Warto zapoznać się z nowym rozkładem jazdy, który zgodnie z zapowiedziami Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim, będzie też wywieszony na przystankach oraz dostępny na stronie www.mzk.piotrkow.pl.
Świąteczny rozkład jazdy MZK
W czasie Świąt Wielkanocnych w rozkładzie jazdy kursowania piotrkowskich autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego pojawią się zmiany.
Powstaje stacja do ładowania autobusów elektrycznych
Wystartowała budowa stacji ładowania dla elektrycznych autobusów, które już niebawem wyruszą na ulice naszego miasta. Niezbędna infrastruktura stanie na zajezdni MZK oraz dwóch pętlach autobusowych.
12 autobusów elektrycznych dołączy do miejskiego taboru
Dwanaście bezemisyjnych autobusów elektrycznych firmy Solaris będzie obsługiwać ruch pasażerski w Piotrkowie Trybunalskim. Aktualnie trwa produkcja siedmiu „elektryków", które mogą wyjechać na piotrkowskie ulice już w wakacje. Kolejnych pięć pojazdów ma być gotowa na pierwszy kwartał 2024 roku.
Hybrydowe autobusy już na ulicach Piotrkowa [ZDJĘCIA]
Ogrzewane, klimatyzowane, niskopodłogowe i - jak podkreślają pasażerowie - bardzo wygodne - to cechy nowych miejskich autobusów, które we wtorek po raz pierwszy pojawiły się na ulicach Piotrkowa Trybunalskiego.
Hybrydy wyruszają w miasto
Nowe hybrydowe autobusy jutro wyjadą na ulice Piotrkowa. Sześć nowoczesnych pojazdów od wtorku (17.01.2023) będzie przewozić pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.
Dynamiczna informacja pasażerska
Pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta poinformowali o wdrożeniu w MZK Piotrków Trybunalski systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, działającego w oparciu o serwis internetowy KiedyPrzyjedzie.pl. Dzięki niemu pasażerowie komunikacji miejskiej w Piotrkowie uzyskali dostęp do informacji o czasach rzeczywistych odjazdów autobusów z dowolnego przystanku w sieci komunikacyjnej.
Nowe autobusy przyjechały do Piotrkowa [ZDJĘCIA]
Pierwsze trzy "miękkie" hybrydy przyjechały w poniedziałek do zajezdni MZK w Piotrkowie. W najbliższych dniach dołączą do nich kolejne trzy takie autobusy. To pierwszy element wymiany taboru MZK w mieście.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat