Artykuły do tagu: MZK

Zmiany w MZK na Wszystkich Świętych
Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Już tradycyjnie w tym okresie w rejonie piotrkowskich cmentarzy zmieni się organizacja ruchu. W dniach od 31 października (wtorek) od godz.15:00 do 3 listopada (piątek) do godz. 7:00 zamknięte dla ruchu będą ulice: Spacerowa, Partyzantów i Cmentarna. Zmienią się także trasy kursowania oraz rozkład jazdy autobusów.
W środę zamkną skrzyżowanie!
Skrzyżowanie ulic Kostromskiej i Wojska Polskiego w Piotrkowie zostanie całkowicie zamknięte w najbliższą środę. Ma to związek z trwającą przebudową ulicy Wojska Polskiego. W tym miejscu powstanie rondo.
Nowe elektryczne autobusy wyjechały na piotrkowskie ulice
Od środy (27.09) pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego mogą podróżować bezemisyjnymi pojazdami. Na piotrkowskie ulice wyjechało siedem elektrycznych autobusów.
Autobusem MZK pojedziesz za darmo
22 września obchodzony jest Europejski Dzień Bez Samochodu. Tego dnia przejazdy piotrkowską komunikacją miejską będą bezpłatne. Dotyczy to wszystkich pasażerów i nie jest wymagane posiadanie przy sobie jakiegokolwiek dokumentu uprawniającego do darmowego przejazdu.
W związku z pracami remontowymi ul. Przedborskiej na odcinku od Ronda Lecha i Marii Kaczyńskich do Ronda Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników i zamknięciem dla ruchu modernizowanej ulicy, od poniedziałku (18.09.2023) zmieniła się trasa kursowania autobusów linii 8.
Duże zmiany dla pasażerów MZK w Piotrkowie
Bardzo duże zmiany dla pasażerów piotrkowskich "emzetek". Od 1 września wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy dla wszystkich linii autobusowych.
Pętla już gotowa. Czeka na
Zgodnie z planem zakończył się remont pętli autobusowej przy ul. Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim, polegający na zdarciu starej i ułożeniu nowej nawierzchni zajezdni. Tym samym to miejsce jest już gotowe na przyjęcie autobusów elektrycznych.
Pętla przy ul. Słowackiego będzie tymczasowo zamknięta
Mieszkańcy korzystający z przystanku autobusowego na pętli przy ul. Słowackiego będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Od poniedziałku (31.07), przez około tydzień, pętla przy ul. Słowackiego będzie wyłączona z ruchu. Autobusy będą rozpoczynać kursy na przystanku Concordii/Słowackiego.
Ładowarki naładują autobusy
Trwa montaż stacji ładowania autobusów elektrycznych. Ładowarki staną na pętli przy ul. Dmowskiego, przy pętli na ul. Słowackiego oraz w bazie MZK przy Krakowskim Przedmieściu. Stworzenie tej infrastruktury jest niezbędne do tego, aby można było w pełni korzystać z autobusów elektrycznych.
1 lipca w Piotrkowie pojawi się nowa linia autobusowa MZK. Będzie nazywać się "S" i nawiązywać do "Słoneczka". Trasa linii powiedzie z pętli przy FMG Pioma właśnie w okolice miejskiego kąpieliska.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat