Zbita część tynków, zerwana drewniana podłoga w całej świątyni - tak wygląda remont kościoła ewangelicko-augsburskiego w Piotrkowie. Do końca tego roku powinien zakończyć się kolejny etap prac.
Pierwsi lokatorzy odebrali klucze do mieszkań w budynku przy ulicy Miłej w Radomsku, który wyremontowało radomszczańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Na dobre przeprowadzą się na Święta Bożego Narodzenia.
Niemiłe będą wspomnienia kilku osób, które ostatniej nocy dopuściły się czynów, o których pewnie woleliby zapomnieć.
Kącik zabaw dla dzieci, bawialnia, kawiarenka komputerowa, nowe meble – Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Belzackiej (w Kwadracie) zmieniła się nie do poznania. W sobotę punktualnie o godz. 10.00 zmodernizowana placówka została otwarta dla czytelników.
- Nawet 50 milionów złotych rocznie mogłoby nie wystarczyć, żeby wyremontować cały nasz zasób - mówi Elżbieta Sapińska, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Piotrkowie.
Niespodziewane znalezisko podczas remontu elewacji Kościoła Farnego w Piotrkowie. Jak powiedział w rozmowie ze Strefą FM Piotr Obłog konserwator zabytków - odkryto kamienne detale, które zostały już odrestaurowane.
Zakończył się pierwszy etap prac przeprowadzanych na radomszczańskim placu nazywanym popularnie „Wielorybkiem”.Teren znajduje się na osiedlu Tysiąclecia między ul. Leszka Czarnego i Jagiellońską.
Zakończyły się prace przy rozbudowie XVII-wiecznego Klasztoru Panien Dominikanek p.w. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie. Wartość prac, jakie zrealizowano w ciągu roku wyniosła niespełna 15 mln zł netto.
Trwają remonty w Urzędzie Stanu Cywilnego na Pasażu Rudowskiego. - Prace - delikatnie mówiąc - nie posuwają się naprzód. Dlaczego? - zauważył i zapytał radny Jan Dziemdziora.
Droga Moszczenica - Rękoraj, przez Gajkowice będzie remontowana. - Podjęliśmy już pierwsze decyzje - mówi wójt Marceli Piekarek.