Ponad 18 tysięcy 800 złotych zebrano podczas tegorocznej kwesty na ratowanie starego cmentarza w Piotrkowie. To o ponad trzy tysiące więcej niż w zeszłym roku.
Przez pierwsze trzy dni kwesty udało się zebrać blisko 5 tysięcy złotych.
Co łączy Alicję Bachledę-Curuś z rosyjskim gubernatorem? Które z miejsc w Piotrkowie najbardziej przypomina gubernialną przeszłość miasta? Który z polskich reżyserów jako pierwszy postanowił wykorzystać ów oryginalny plener do swego filmu?
Trwa 24. zbiórka pieniędzy na ratowanie piotrkowskich powązek. Jak do tej pory udało się zebrać ponad 1,3 tys. zł podczas pierwszego dnia kwesty i ponad 2,2 tys. podczas drugiego. To jednak nie koniec zbiórki.
Położony na uboczu, w środku lasu, z uwagi na dokonane po 1989 roku zmiany polityczne nieco dziś zapomniany, co nie znaczy, że zaniedbany.
W tym roku dwudziesty czwarty raz odbędzie się kwesta na ratowanie starego cmentarza.
Ks. Adam Boniecki, Halina Frąckowiak, Beata Bednarz i zespół Lumen. To oni w tym roku byli gośćmi VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej, który odbył się w Piotrkowie.
Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin, za wychowanie dzieci, za noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy, ale także za radość płynącą z życia rodzinnego. Takie podziękowania usłyszały pary małżeńskie z gminy Gorzkowice, które obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.
Kopuła geodezyjna - inaczej zwana SolarHAB, szklarnią pasywną, stacją eksperymentalną lub stacją badawczą – powstaje przy Zespole Szkół Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu.
W Inowłodzu rekonstruowany jest zamek Kazimierza Wielkiego. Pod koniec 2012 roku za ponad 7 mln złotych w tej nadpilickiej miejscowości powstanie obiekt, który zapewne ściągnie wielu turystów. Na razie robotnicy zrekonstruowali parter. Przed nimi kolejne skomplikowane prace odtworzeniowe.