Nasze drużyny piłkarskie rozegrały mecze kontrolne. Dla czwartoligowców to ostatnie testy, bo już 10/11 sierpnia zaczynają mecze ligowe.
Piotrkowscy funkcjonariusze od samego początku wakacji dbają o bezpieczeństwo nad akwenami znajdującymi się na terenach podległych KMP w Piotrkowie Trybunalskim. Pora na podsumowanie wyników służby półmetku wakacji.
Motoryzacyjny piknik Moto-Lato odbył się w sobotę w Moszczenicy. Nie zabrakło zabytkowych samochodów i motocykli oraz motoryzacyjnych ciekawostek.
MGKS Skalnik Sulejów zorganizował wydarzenie, które było zwieńczeniem półrocznej pracy społecznej. Praca polegała na renowacji boiska piłkarskiego na sulejowskiej JOR-Polanie. W sobotę oficjalnie otwarto obiekt, na którym trenować będą młodzi piłkarze.
Wakacje w pełni. Nie maleje ruch na drogach, szczególnie na trasach do miejscowości wypoczynkowych i głównych ciągach komunikacyjnych. Kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc letniego wypoczynku, to dla policjantów ruchu drogowego, priorytet.
Strażacy o pojawieniu się ognia zostali powiadomieni o 10:54. W akcji udział wzięło 8 jednostek straży pożarnej i 36 strażaków.
Na S8 inspektorzy z piotrkowskiego oddziału łódzkiego ITD przeprowadzili kontrole blisko 128-tonowego zestawu z palownicą oraz ponad 95-tonowego zespołu pojazdów, którym był transportowany żuraw samojezdny. W obu przypadkach przekroczone były naciski osi na nawierzchnię drogi oraz długość, wysokość i szerokość pojazdu członowego.
Podczas działań w Piotrkowie Trybunalskim funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 44 i 32 lat, handlujących odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi.
Po raz kolejny wandale dokonali zniszczeń na terenie placu zabaw przy ul. Szkolnej w Sulejowie. Tym razem przebywającym na terenie rekreacyjnym nie spodobały się wyremontowane toalety. Miejsce to jest cyklicznie niszczone przez chuliganów, na czas remontu toalety będą nieczynne.
Wybór odpowiednich środków dezynfekujących do placówek medycznych jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pacjentów, jak i personelu. Pierwszym i najważniejszym kryterium jest skuteczność środka w eliminacji bakterii, wirusów i innych patogenów. Ważne jest, aby produkt był testowany i potwierdzony przez odpowiednie badania. Kolejnym aspektem jest czas działania, który powinien być jak najkrótszy, aby zapewnić efektywność dezynfekcji przy dynamicznym funkcjonowaniu placówki. Bezpieczeństwo stosowania jest równie istotne; produkty nie powinny wywoływać alergii ani podrażnień u personelu i pacjentów. Ostatnim, ale równie ważnym kryterium, jest zgodność z normami sanitarnymi, które regulują stosowanie środków dezynfekujących w środowisku medycznym.