Remonty, modernizacje i objazdy – to obecny obraz dróg miejskich i powiatowych. Ci, którzy używają własnych czterech kółek, pomstują na korki i ogólne utrudnienia w ruchu. Objazdy dają się również we znaki pasażerom komunikacji zbiorowej. Przenoszenie przystanków i likwidacja kursów – to zmiany, z którymi trzeba się w tej chwili liczyć. Podróżni nie są zadowoleni, bo piotrkowski PKS zrezygnował ostatnio z kursów do Proszenia i Koła. Przewoźnik zaznacza jednak, że może być to związane z objazdami. Te kiedyś się skończą i być może kursy powrócą. Tylko czy na pewno?
- Podjęliśmy decyzję o budowie, ponieważ obecna placówka nie spełnia wymogów sanitarnych - powiedział Strefie FM Wojciech Błaszczyk, wójt gminy Łęki Szlacheckie.
Piotrkowianie, i to nie tylko ci starsi, skarżą się na reklamy zakrywające okna piotrkowskich emzetek. Twierdzą, że zaklejone szyby dezorientują i przez to często nie wiadomo, czy już czas wysiadać. Czy ten problem da się rozwiązać?
Trzy osoby zginęły, a 22 zostały ranne - to tragiczny bilans marca na drogach powiatu piotrkowskiego.
Sytuacja w oświacie nie jest wesoła. Niż demograficzny powoduje, że w gminach naszego powiatu rozpoczęto likwidację szkół. Nie lepiej jest w miastach. Tylko w samej Łodzi do zamknięcia szykuje się kilkanaście placówek.
4 kwietnia w całej Polsce w tym również w naszym regionie rusza tzw. kwalifikacja wojskowa osób urodzonych w 1992 roku.
Prawdopodobnie od połowy maja lub z początkiem czerwca wzrosną ceny biletów MZK w Piotrkowie.
Nieprawidłowości w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piotrkowie.
Pierwszego dnia wiosny piotrkowska „Budowlanka", czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie, zorganizowała dla gimnazjalistów z miasta i powiatu „DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI”.
Blisko 100 mln zł zostanie rozdysponowane w tym roku w województwie łódzkim na projekty wspierające edukację zawodową. Ile z tej puli trafi do Piotrkowa?