Kilkanaście kolęd można było usłyszeć podczas koncertu chóru II LO w Piotrkowie w kościele Panien Dominikanek. Znane i mniej znane kolędy wysłuchało kilkaset osób.
Sulejowskie Podklasztorze już wkrótce stanie się pomnikiem historii. Tak zdecydował prezydent RP.
Polska Partia Socjalistyczna a parlamentaryzm II RP – to tytuł konferencji jaka trwa w piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Historycy prezentują bogatą historię PPS w tym działania jej polityków związanych z Piotrkowem. Do Piotrkowa przyjechali też obecni działacze Polskiej Partii Socjalistycznej.
"Kształcenie kulturowe w poszukiwaniu tożsamości i tolerancji w relacjach międzynarodowych" to tytuł międzynarodowej konferencji naukowej, która odbędzie się w piątek 21 września w Piotrkowie.
We wtorek w Sulejowie odbył się Pierwszy Apel Pamięci zorganizowany przez Stowarzyszenie Młody Sulejów dla Pokoleń w 73. rocznicę bombardowania miasta. Spotkanie rozpoczęto minutą ciszy, którą zgromadzeni uczcili pamięć sulejowian poległych we wrześniu 1939 roku.
Pogorzelisk krwawego Września 1939 roku dawno już nie ma. Odchodzą świadkowie tamtych dni, czas zaciera nawet najboleśniejsze wspomnienia.
4 września o godz. 17.00 na Placu Straży w Sulejowie Stowarzyszenie Młody Sulejów dla Pokoleń organizuje Pierwszy Apel Pamięci w 73. rocznicę bombardowania Sulejowa.
- Dlaczego likwidują kolejny plac zabaw? Gdzie te dzieci mają się bawić – pytają mieszkańcy os. 35-lecia w Piotrkowie, a szczególnie bloków i wieżowca przy ul. Emilii Plater. – To jedno z niewielu już zielonych miejsc, gdzie maluchy mogły powspinać się, pozjeżdżać, pobiegać – mówi mama 5-letniego Wiktora.
Györgyi Lantos i Istaván Máté - artyści z Csongrádu, miasta partnerskiego na Węgrzech, złożyli propozycję przekazania Bełchatowowi ich autorskiej rzeźby. Przedstawia ona popiersie błogosławionego Jana Pawła II odlane z brązu.
Rozpoczęły się prace przy rozbudowie skrzyżowania: Krakowskie Przedmieście, Żeromskiego, Przedborska, Śląska.