Chociaż nie ma jednej definicji medycznej tego, czym jest niewidzialna choroba, są to zazwyczaj przewlekłe schorzenia z wyniszczającymi objawami bólu i zmęczenia, których nie można łatwo rozpoznać patrząc na kogoś.
Wykładowcy i studenci piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zainaugurowali go w środę, 12 października. Była to inauguracja wyjątkowa, bo w przyszłym roku filia będzie już samodzielną uczelnią.
To już 226. dzień inwazji Rosji na Ukrainie. Pierwsze tygodnie wojny przyniosły mnóstwo emigracji osób, które w strachu przed wojną uciekały do Polski. Część z nich znalazła się w Piotrkowie.
Około godziny 15:00 na ulicy Wojska Polskiego na wysokości wiaduktu kolejowego doszło do kolizji samochodu osobowego z autobusem MZK. Na miejscu tworzyły się korki.
W Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się w piątek (30.09.2022) sympozjum z udziałem m.in. arcybiskupa metropolity łódzkiego Grzegorza Rysia oraz kierownictwa Służby Więziennej okręgu łódzkiego. Głównym tematem spotkania była wymiana doświadczeń i koordynacja posługi duszpasterskiej w Zakładach Karnych i Aresztach Śledczych ponieważ jednostki mają rożną specyfikę, przebywają w nich odmienne kategorie osadzonych i wypracowane rozwiązania często są bardzo zróżnicowane.
Trwają prace związane z modernizacją chodnika na jednej z ulic na osiedlu Wyzwolenia. W rejonie ul. Broniewskiego pomiędzy blokami stare, wyeksploatowane płyty chodnikowe zastąpiła kostka betonowa.
Jedno z dwóch rond, które miały zostać oddane do użytku w tym roku w Wolborzu, jest już gotowe. Mowa o zmodernizowanym skrzyżowaniu ulic Modrzewskiego z Polną i Sportową. Teraz rozpocznie się budowanie drugiego, przy kolegiacie wolborskiej.
W niedzielę na terenie stanicy harcerskiej w Trzech Morgach odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru dla Hufca ZHP Piotrków Trybunalski.
Z okazji Światowego Dnia Kawy piotrkowscy wolontariusze organizują zbiórkę kawy. Trafi ona do schroniska dla bezdomnych, gdzie "mała czarna" jest produktem luksusowym.
Nauka elektroniki i programowania z robotem? A może matematyka z klockami LEGO? Właśnie takich angażujących rozwiązań potrzebuje nowoczesna szkoła. Taką placówką staje się właśnie Szkoła Podstawowa im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie, gdzie w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości za kwotę 97.800 zł kupiono wiele interesujących pomocy naukowych.