Z dymów I wojny światowej zaczyna się wyłaniać niepodległa Polska. Od pierwszych dni w walce o Niepodległą najwięcej zasług przy tworzeniu rządu i zrębów przyszłego parlamentu odegrali socjaliści spod sztandarów Polskiej Partii Socjalistycznej.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie otrzymał 8000 złotych dofinansowania na organizację obchodów związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach projektu „Godność, wolność, niepodległość”. Do konkursu zgłoszono 2500 wniosków, ale tylko do 257 placówek trafią pieniądze. Z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego dofinansowanie otrzymała tylko popularna "Pioma".
Wracamy do sprawy rozrzuconych na klatce schodowej śmieci w kamienicy przy ul. Sieradzkiej w Piotrkowie. Przypomnijmy, że mieszkańcy budynku skarżyli się na sterty odpadów i odstraszający fetor, który unosi się w budynku, ponieważ kontenery ustawione zostały wewnątrz kamienicy. Sprawdziliśmy czy umieszczanie pojemników na śmieci w budynku jest zgodne z prawem.
Woda na kąpielisku Słoneczko nadaje się do kąpieli - informuje Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Piotrkowie.
Piotrkowski artysta Paweł Małolepszy nie ma wakacji. Gra, koncertuje i wraz z grupą przyjaciół odwiedza ulubione miejsca. W piątek wystąpi w letnim ogródku klubu Sejf.
65 osób z Piotrkowa zapłaciłoby "janosikowe", gdyby ustawa obowiązywała od 2017 r. Rząd wyszedł z inicjatywą, aby wnieść dodatkową opłatę dla osób zarabiających rocznie powyżej 1 mln zł. Proponowana wysokość podatku to 4%. Kwota uzyskana z "janosikowego" ma zasilać Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.
Sposobów na uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości jest wiele. Jedni organizują koncerty, drudzy odsłaniają pamiątkowe tablice, jeszcze inni zapraszają na specjalne mecze. A biskupi proponują abstynencję.
Po 17 latach oczekiwań repatrianci z Uzbekistanu przyjechali do Polski. Pani Olga wraz z mężem Antonem i trojgiem dzieci już od roku próbują zaaklimatyzować się w trybunalskim grodzie. Po 12-miesiącach czują się tutaj jak w domu, mają pracę, przyjaciół i mogą rozwijać swoje pasje.
"Łowca. Sprawa Trynkiewicza" – taki tytuł nosi nowa książka Ewy Żarskiej, dziennikarki z Piotrkowa, która w poniedziałkowy poranek w studiu Strefy FM mówiła, dlaczego postanowiła powrócić do historii sprzed 30 lat.
Pieśni patriotyczne, prelekcje, konkursy i kino plenerowe to tylko część atrakcji, w których mogli uczestniczyć mieszkańcy Sulejowa w ramach pikniku "Ścieżkami historii niepodległej Polski".