Za sprawą zespołu „Bez Nut” w sobotni wieczór Centrum Idei ku Demokracji było lirycznie, nostalgicznie, ale i refleksyjnie. Duet śpiewający Beata Królikiewicz i Tomasz Morozowski oczarowali publiczność klimatem swoich piosenek. Na ich koncert złożyły się piosenki z tekstami łódzkich poetów Beaty Leszczyńskiej i Jacka Matuszewskiego, a także piotrkowianina Pawła Małolepszego oraz Agnieszki Osieckiej. Koncert „Bez Nut” zakończył piotrkowskie obchody XX Międzynarodowego Dnia Poezji.
Ponad 14 kilogramów tytoniu i 260 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci w domu 36-letniego mieszkańca powiatu radomszczańskiego. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat więzienia.
Pokazy z kickboxingu, zajęcia z kryptologii i szyfrowania, warsztaty graficzne i rysunkowe to tylko niektóre z atrakcji, jakie z okazji Dnia Otwartych Drzwi przygotowała piotrkowska „Budowlanka”. Pierwszego dnia wiosny na wszystkich odwiedzających Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 czekali nauczyciele, doradcy zawodowi i uczniowie. Oferta edukacyjna placówki dotyczyła zarówno nauki w technikum, jak i w szkole branżowej I stopnia.
Dwie osoby, w tym roczne dziecko, zostały poszkodowane w wyniku zdarzenia, do którego doszło na autostradzie A1. W czwartek około godziny 12.15 na wysokości miejscowości Papieże, w kierunku Częstochowy, samochód osobowy wjechał do rowu.
Ponad milion złotych dofinansowania otrzyma I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim. Dokumenty potwierdzające decyzję Zarządu Województwa Łódzkiego zostały przekazane w czwartek dyrekcji szkoły.
Trwają prace przy rozbudowie przedszkola w Czarnocinie. Budynek jest już w stanie surowym zamkniętym, zamontowano stolarkę okienną, wykonano zewnętrzną termoizolację. W kolejnym etapie robotnicy przystąpią do prac wykończeniowych, rozpoczęto wykonywanie tynków wewnętrznych.
Już w czwartek, 21 marca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie (ul, Broniewskiego 16) zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi. Początek o godzinie 9.00. Oferta skierowana jest przede wszystkim do tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad wyborem szkoły ponadpodstawowej, a także do rodziców uczniów.
W pożarze stracili dobytek swojego życia. Teraz starają się uporać ze zniszczeniami, jakie pozostawił po sobie ogień. Pani Monika z miejscowości Biała w gminie Sulejów, która wraz z córką i narzeczonym chce teraz odbudować dom, oprowadziła nas po zgliszczach budynku, który spłonął w niedzielne popołudnie.
Trzynaste pensje dla pracowników oświaty w Piotrkowie Trybunalskim pochłoną w tym roku prawie 6,5 mln zł. Ponad 5 mln zł dostaną sami nauczyciele. Z kolei pracownicy magistratu dostaną 1 mln 270 tysięcy.
Dziś przypada 340. rocznica wydania słynnego przywileju króla Jana III Sobieskiego, zezwalającego Żydom na osiedlanie się poza murami Piotrkowa, na terenach Wielkiej Wsi i Podzamcza, podlegających wówczas staroście piotrkowskiemu. Decyzja monarchy zapoczątkowała istnienie piotrkowskiej dzielnicy żydowskiej, zwanej również Żydowskim Miastem Piotrków. W sierpniu 1939 roku piotrkowian żydowskiego pochodzenia było blisko 14 tys. i stanowili oni blisko 1/4 ogółu mieszkańców miasta.