Przez około miesiąc nie przejedziecie ulicą Wojska Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim od skrzyżowania z ul. Curie-Skłodowskiej do Jerozolimskiej. Drogowcy wkroczyli już do akcji, a w ramach zaplanowanych prac najpierw ułożą nowy chodnik, a później zajmą się samą jezdnią.
Wykonanie nowej drogi na "Słoneczko" oraz budowa parkingu znacznie ułatwiła dojazd do piotrkowskiej plaży znajdującej się przy jeziorze Bugaj. Okazuje się jednak, że w trakcie budowy mocno zniszczony został teren dojścia do samego kąpieliska.
Za nieuzasadnione wezwanie policji będzie odpowiadał 40-letni mieszkaniec Opoczna. Mężczyzna przed kilkoma dniami zgłosił, że został napadnięty i okradziony z kilkudziesięciu tysięcy złotych. Policjanci z Opoczna ustalili jednak, że prawda była zupełnie inna.
W dzisiejszych czasach ciężko jest obyć się bez samochodu. Z uwagi na to, że nie każdego jest stać na zakup nowego pojazdu, coraz więcej osób rozważa opcję najmu samochodu, czyli tzw. auto na abonament. Czym jest ta forma wynajmu oraz jakie są jej najważniejsze zalety? Sprawdźmy!
Nowym kierownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolborzu została Marzena Kusideł. Powołanie wręczył jej Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza.
4 kwietnia w Łękach Szlacheckich będzie można zrobić bezpłatną mammografię. Mammobus pojawi się przed Urzędem Gminy, a na badanie już można umawiać się telefonicznie.
Piotrkowscy wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na 42-latku. Sprawcy dotkliwie pobili swoją ofiarę i ukradli jej dwie butelki wina. Usłyszeli już prokuratorskie zarzuty rozboju. Najbliższe miesiące spędzą w areszcie.
Uwaga na kolejne utrudnienia dla kierowców w Piotrkowie. Zamknięta zostanie ważna droga w mieście. Chodzi o część ul. Wojska Polskiego, od ul. Jerozolimskiej do ul. Wolborskiej, która będzie remontowana.
Polscy onkolodzy kliniczni wybrali w drodze głosowania dziesięć substancji czynnych, które powinny jak najszybciej uzyskać refundację. Pierwsze miejsce na liście TOP 10 ONKO 2023 – podobnie jak rok temu – zajęła terapia przeznaczona dla chorych na raka piersi.
O pięć nowych ekopracowni mają wzbogacić się piotrkowskie szkoły. Na realizację tych inwestycji urzędnicy chcą pozyskać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.