Trzynaste pensje tylko pracowników piotrkowskiego Urzędu Miasta wyniosą prawie milion, nie wspominając o nauczycielach, którym za 2012 rok w ramach “trzynastki” należy się prawie 6 milionów (!). Co tam kryzys! Co tam bezrobocie! Trzynasta pensja należy się jak psu buda. Dlaczego? Bo tak nakazuje prawo.
Ponad pół miliona złotych trzeba wypłacić pracownikom oświaty w Piotrkowie w ramach dodatków uzupełniających. Nauczyciele dyplomowani nie osiągnęli bowiem średnich wynagrodzeń określonych w Karcie nauczyciela.
Tegoroczny budżet uchwalony przez radnych sejmiku województwa łódzkiego jest ostrożny - tak określa ten dokument Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego. Oszczędzamy, dlatego nie rozpoczynany nowych inwestycji, kontynuujemy jedynie te już rozpoczęte - dodaje.
Drogowcy intensywnie i w pocie czoła łatali Al. Armii Krajowej. Już kilka lat po solidnym remoncie tego odcinka dziury w jezdni były tak duże, że jeździło się tamtędy slalomem. Okazuje się, że naprawa tej drogi w tej chwili to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Ponad 2,5 mln kosztować będzie gminę spłata długów w 2013 roku. Władze Wolborza obawiają się o wykonanie tegorocznego budżetu. 2013 i 2014 mają być dla wolborzan najgorsze. Do tego jeszcze problemy z oświatą. - Obawiam się więc o wykonanie tegorocznego budżetu - mówi burmistrz.
Kryzys coraz bardziej zagląda nam w oczy. Samorządy dwoją się i troją, żeby zachować wysoki poziom inwestycji i nie doprowadzić lokalnych budżetów do bankructwa. Budżety na ten rok już dawno uchwalone, a prognozy przekalkulowane. Jak wygląda poziom zadłużenia miast w regionie piotrkowskim? Na pewno jest on zróżnicowany. Na pewno też mieszkańców Piotrkowa nie powinien on napawać optymizmem.
Prezydent Krzysztof Chojniak przyznał stypendia dla piotrkowskich sportowców. Prawie pół miliona złotych za pierwszą część sezonu zostanie rozdane tylko trzem klubom.
Jeszcze kilka lat temu gmina borykała się z 2,5 milionowym zadłużeniem i nie korzystała ze środków zewnętrznych. Dziś dług zmniejszył się do 1,8 mln i powoli realizuje się założone zadania, korzystając z dofinansowania z wielu źródeł. O tym, jakie inwestycje zaplanowano na najbliższy rok i jak przedstawia się budżet na 2013 r., opowiada Piotr Łysoń, wójt gminy Ręczno.
Dokończenie budowy kanalizacji oraz przebudowa Rynku w Gorzkowicach to najpoważniejsze inwestycje zaplanowane na 2013 w gminnym budżecie.
Tuż przed końcem roku radomszczańscy radni uchwalili budżet miasta na 2013 rok. Najważniejsze planowane inwestycje to m.in dokończenie budowy zachodniej obwodnicy Radomska, remont wiaduktu kolejowego łączącego ulice Reymonta z Sierakowskiego, a także przebudowa kilku ulic.