Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim po raz kolejny rozpoczyna realizację projektu partnerskiej współpracy szkół Comenius. Przez najbliższe 2 lata uczniowie i nauczyciele placówki odbędą wiele zagranicznych podróży. Dostali na to 20 tys. euro.
Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie odwiedził dziś Olaf Lubaszenko. Aktor spotkał się z uczniami w ramach Dnia Patrona i obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru w „Piątce”.
Wczoraj piotrkowska Szkoła Podstawowa nr 5 zamieniła się w Strefę Kibica.
Dość sporych rozmiarów planetoida 1 kwietnia minie się z ziemią.
Dwóch gimnazjalistów tworzy gazetę w której przedstawiają życie piotrkowa w humorystyczny sposób. Projekt rozwijany jest od dwóch miesięcy, gazeta wychodzi regularnie co tydzień w piątek.
Co roku w dniach 17-18 stycznia powraca dyskusja na temat wydarzeń, które miały miejsce w 1945 roku, gdy do centralnej Polski wkroczyły wojska sowieckie. Zakończyła się okupacja niemiecka, a władzę w Piotrkowie i innych miastach regionu przejęli Rosjanie i polscy komuniści. - Zaczęło się kolejne zniewolenie - mówią jedni. - Wygoniliśmy Niemców i znowu byliśmy wolni - słychać z drugiej strony.
Członkowie koła teatralnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Piotrkowie, pod opieką Moniki Poźniak wzięli udział w II edycji projektu „Czytamy maluszkom na święta”.
15 listopada br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Piotrkowie Tryb. odbyło się spotkanie z Łukaszem Zagrobelnym.
Będą namioty na wysokości, wspinaczka, paintball i wiele innych ciekawych atrakcji. W Skotnikach odbędzie się obóz Harcerskiego Związku Drużyn 54. z Piotrkowa, liczącego prawie 100 osób.
Mnóstwo zieleni, hybrydowe samochody, brak stacji benzynowych, więcej terenów do rekreacji, poprawa stosunków międzyludzkich, totalna komputeryzacja, rozwój kolei i żeglugi – tak, zdaniem samorządowców, w wielkim skrócie ma wyglądać nasz region w 2050 roku. Mało konkretów, więcej oczekiwań. Z kolei pytani przez nasz mieszkańcy chcą, aby technika nie wchodziła tak głęboko w nasze życie.