Wakacje to czas wolny od szkolnej nauki, czas przeznaczony na wypoczynek i zabawę oraz na wyjazdy na obozy harcerskie. W okolicach Zalewu Sulejowskiego z takiego rodzaju wypoczynku korzystają zarówno dzieci, jak i młodzież. Sprawdziliśmy jak mija im czas.
Miejsca, w których wypoczywają dzieci oraz młodzież były sprawdzane nie tylko pod względem bezpieczeństwa, ale także szeregu innych wymogów. Policja wspólnie z kuratorium odwiedziła obozy zorganizowane wokół Zalewu Sulejowskiego. Czy miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży pozytywnie przeszły kontrolę?
Opoczyńscy policjanci zatrzymali 38-letniego opiekuna obozu survivalowego, podczas którego utonął 17-letni chłopiec. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, mężczyzna na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany. Podejrzany jest między innymi o narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślne spowodowanie śmierci. Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Zakończyło się kolejne ,,harcerskie lato". Podczas wakacji, Hufiec ZHP Piotrków Trybunalski był organizatorem obozów pod namiotami w różnych częściach naszego kraju.
Zuchy i harcerze ze Szczepu Drużyn Ósmych „HARC” wyjechali nad morze do stanicy harcerskiej w Rozewiu, gdzie przez trzy lipcowe tygodnie obcowali z naturą i spędzali czas bez urządzeń cyfrowych.
„Obóz na Przemysłowej - poznaj nasz strach” to film przygotowany przez łódzki oddział IPN. Przedstawia historię niemieckiego obozu dla Polskich dzieci znajdującego się przy ul. Przemysłowej w Łodzi. W tym roku mija 78 lat od powstania tego miejsca, do którego trafiło ok. 3 tys. dzieci! O filmie zrobiło się głośno w całym kraju po tym jak Facebook go zablokował, uznając jego treść za polityczną.
Analiza ekspresji białka przy pomocy zjawiska elektroforezy, metody projektowania robotów, zastosowanie efektu Meissnera oraz podstawy patofizjologii ogólnej człowieka - to zaledwie ułamek zagadnień, z którymi zmierzyli się uczniowie z województwa łódzkiego podczas piątego obozu naukowego ADAMED SmartUP. Wśród nich znalazła się również młodzież z Piotrkowa Trybunalskiego.
Dwadzieścia cztery dni w lesie to dobry pomysł na wakacje? Dla piotrkowskich harcerzy z Harcerskiego Związku Drużyn 54-tych z pewnością tak. Podczas obozu i kolonii w Kostkowicach mogli miło spędzić czas, ale też zdobyć wiele cennych doświadczeń.
Zdjęcia, dokumenty, listy, wspomnienia i szkice, łącznie 116 banerów i oprawionych plansz, związanych ze szkoleniem ponad 20 tys. polskich ochotników, przyszłych żołnierzy Błękitnej Armii, w pamiętnym obozie Kościuszko w Stanach Zjednoczonych, można zobaczyć na specjalnej wystawie w piotrkowskiej Filii UJK. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 9 maja, o godzinie 12.00. Większość prezentowanych na wystawie zdjęć pochodzi z archiwum nowojorskiego Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej.
Inspektorzy piotrkowskiego sanepidu kontrolują ośrodki kolonijne i obozowe działające na terenie byłego województwa piotrkowskiego. Na szczęście na naszym terenie nie ma takich przypadków jak ten z miejscowości Zgon, gdzie ośrodek kolonijny był w ruinie.