Artykuły do tagu: żniwa

Pożar kombajnu w Nowej Wsi w gminie Sulejów  [ZDJĘCIA]
Do niebezpiecznego pożaru doszło w piątek w Nowej Wsi w gminie Sulejów. Podczas prac polowych zapaliło się rżysko.
Rolnicy świętowali w Rozprzy [FOTO]
Rolnicy prowadzący swoje gospodarstwa na terenie gminy Rozprza, świętowali w miniony weekend zakończenie żniw. Uroczysta Msza Święta dożynkowa, została odprawiona w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rozprzy.
Wybiorą najpiękniejszy wieniec dożynkowy w powiecie
Lato to oprócz wakacji także okres żniw, a po nich zgodnie tradycją przychodzi czas na święto plonów, czyli dożynki. Jednym z najważniejszych zwyczajów z nimi związanych jest wykonywanie specjalnych wieńców. Konkurs na najpiękniejszy ogłosiło piotrkowskie starostwo, a jego rozstrzygnięcie nastąpi 5 września podczas Dożynek Powiatowych w Czarnocinie.
Żniwa przyspieszyły, jest urodzaj zbóż
Pogoda w ostatnich dniach sprzyja żniwom, zbiory zbóż znacznie przyspieszyły - informuje Izba Zbożowo-Paszowa. Tegoroczne zbiory zbóż będą wyższe niż przed rokiem, a jakość ziarna jest dobra.
Druhowie z OSP Rozprza na pomoc rolnikom
W naszym regionie wciąż obowiązuje wysoki stopień zagrożenia pożarowego. W dodatku rozpoczynają się żniwa. Sezon zbiorów w gminie Rozprza przyniósł dla wielu rolników straty w zbożach i belach słomy. Wszystko przez pożary. Druhowie z OSP w Rozprzy zorganizowali dyżury, by móc jak najszybciej zlokalizować ogień i ruszyć do akcji.
Uszkodził genitalia podczas pracy w polu
Mieszkaniec powiatu piotrkowskiego poważnie uszkodził sobie genitalia podczas prac polowych. na miejsce wypadku wezwano zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Zginął przygnieciony przez ciągnik
83-latek został przygnieciony przez ciągnik rolniczy do drewnianej belki. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Do zdarzenia doszło w Walewicach w gminie Zelów w powiecie bełchatowskim. W związku z trwającym sezonem prac polowych policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności. Czasami chwila nieuwagi wystarczy, aby doszło do tragedii.
Nieudane żniwa w gminie Ręczno
Obfite opady deszczu spowodowały kłopoty ze zbiorem zbóż rolników w gminie Ręczno. W wielu rejonach można zobaczyć połacie nieskoszonych płodów rolnych. Teren jest tak grząski, że kombajny nie mogą wjechać. Zamiast zysków będą straty.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat