TERAZ10°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Nieudane żniwa w gminie Ręczno

A.Wolski
A.Wolski śr., 17 września 2014 08:06
Obfite opady deszczu spowodowały kłopoty ze zbiorem zbóż rolników w gminie Ręczno. W wielu rejonach można zobaczyć połacie nieskoszonych płodów rolnych. Teren jest tak grząski, że kombajny nie mogą wjechać. Zamiast zysków będą straty.

- W tym roku wyjątkowo naszą gminę dotykały nawalne deszcze, niektórzy nie pamiętają takich ulew od 50 lat – mówi wójt gm. Ręczno Piotr Łysoń.

Najbardziej ucierpiały miejscowości: Kolonia Ręczno, Łęki Królewskie, Paskrzyn.

 

img=1 

 

- Plonu już tego nie będzie. Pasza i to bardzo słabej jakości. Kombajn nie dał rady, choć był z napędem na cztery koła – powiedział nam Andrzej Stefański, jeden z właścicieli gospodarstwa.

 

img=2

 

Rolnicy będą mogli liczyć jednak na pomoc.- Napisaliśmy wniosek do Urzędu Wojewódzkiego. W grę będą wchodziły kredyty preferencyjne. Chcemy też, aby ARiMR uruchomiła dopłaty unijne. Mamy zapewnienie, że nasza gmina jako pierwsza dostanie te pieniądze. Na pewno będą wnioski o umorzenie podatku. I będę chciał pomóc rolnikom -

– wyjaśnia wójt Łysoń.

 

img=3 

 

Dariusz Chablewski z Urzędu Gminy w Ręcznie dodaje: - Rolnicy się zgłaszają. Zbieramy wnioski na kredyty klęskowe. W przyszłym tygodniu będziemy szacować straty.

(arwo)

 

Komentarze 11

reklama

Dla Ciebie

10°C

Pogoda

Kontakt

Radio