TERAZ0°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo zła
reklama

Z bankowych kont piotrkowian znikają pieniądze

MaWag
MaWag śr., 12 grudnia 2012 10:05
Uważajmy na bankomatowych oszustów. Do piotrkowskiej policji już zgłosiło się kilka osób, którym z kont zaczęły znikać pieniądze po dokonaniu wypłaty w elektronicznej kasie. - Nie zostawiajmy potwierdzenia wypłaty w okienku, a PIN wprowadzajmy z zachowaniem ostrożności - apeluje Ewa Drożdż z KMP w Piotrkowie.

- Policjanci apelują o ostrożność podczas wypłat z bankomatów, w szczególności tych, które znajdują się w okolicach marketów. Funkcjonariusze przyjęli kilka zgłoszeń od osób poszkodowanych, które padły ofiarą oszustów. Sprawcy dokonywali z kont pokrzywdzonych na terenie Bułgarii i USA prawdopodobnie przy użyciu sfałszowanych kart magnetycznych, zawierających zeskanowane dane rachunków bankowych. Podczas dokonywania wypłat w bankomacie zakrywajmy ręką PIN i nie zostawiajmy wydruków. Zwracajmy uwagę, czy w bankomatach nie ma zainstalowanych urządzeń, które wzbudzą nasze podejrzenia – mówi Ewa Drożdż z KMP w Piotrkowie.
 
Jeżeli zauważymy coś niepokojącego, wówczas niezwłocznie należy powiadomić najbliższą jednostkę policji. Numer alarmowy to 997.

(Strefa FM)

Podsumowanie

    Komentarze 8

    reklama

    Dla Ciebie

    0°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio