Zuzanna Wiernicka z olimpijskim srebrem

Poniedziałek, 01 sierpnia 20224
Jak zapowiadała, tak zrobiła. Zuzanna Wiernicka odkuła się za brak medalu na Mistrzostwach Europy do lat osiemnastu. Na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży w Bańskiej Bystrzycy piotrkowianka wywalczyła srebrny medal.
Fot. PKOl – Szymon Sikora Fot. PKOl – Szymon Sikora

Olimpijski Festiwal Młodzieży odbywał się już po raz szesnasty. W Bańskiej Bystrzycy rywalizowało ponad 2200 sportowców z całej Europy. Wśród nich była 16-letnia Zuzanna Wiernicka, która stanęła do rywalizacji na 1500 metrów. Przed wyjazdem na zawody piotrkowianka zapowiadała, że na Słowacji ma zamiar powalczyć o medal.

Tak też się stało. Najpierw pewnie przebrnęła przez eliminacje, a potem świetnie spisała się w biegu finałowym. Piotrkowianka zajęła w nim drugie miejsce, uzyskując czas 4:23.17. Na mecie lepsza od Polki była tylko Turczynka Ayça Fidanoğlu (4:21.25).

 

Na XVI EYOF Bańska Bystrzyca 2022 Polacy zdobyli łącznie 20 medali. To najlepszy wynik młodych biało-czerwonych sportowców w historii tej imprezy. 

 

Dla Zuzanny Wiernickiej strat w Bańskiej Bystrzycy był ostatnim startem w sezonie letnim. Teraz czas na odpoczynek, a potem ruszą przygotowania do kolejnego sezonu. Dla piotrkowianki mijający sezon był pierwszym, w którym brała udział w imprezach o tak dużym formacie. We wszystkich startach udowodniła, że ma szansę stać się w przyszłości czołową lekkoatletką Europy. Więcej o jej postaci piszemy w tekście: 

 

Lekkoatletyczny diament z Piotrkowa. Zuzia Wiernicka szlifuje swój wielki talent.

 

Fot. PKOl – Szymon Sikora

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kibicsportuibiegania ~Kibicsportuibiegania (Gość)02.08.2022 08:02

Dziękuję! Gratulacje! Życzę zdrowia, zdrowia, zdrowia i jeszcze raz..... dużo złotych medali na mistrzostwach świata i Europy oraz na Igrzyskach Olimpijskich i innych zawodach, z rekordami świata, przez najbliższe 15 lat. Duża buźka! A tak na ważnym marginesie - ładna dziewczyna. Mam nadzieję, że również mądra i nie wda się w sztuczne dopingi. Pa!

01


...... ~...... (Gość)02.08.2022 06:35

Dajcie dziewczynie rozwinąć sie w spokoju i bez presji.

30


Twojstsryalejary ~Twojstsryalejary (Gość)01.08.2022 18:25

Brawo, Łódź jest dumna z Ciebie.
Gratulacje

01


jeGOmoŚĆ ~jeGOmoŚĆ (Gość)01.08.2022 08:43

Brawo, brawo, brawo....

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat