Zebrali ponad 32 tys. złotych dla pana Łukasza

ePiotrkowRegion Niedziela, 05 grudnia 202148464
Licytacje, słodki bazarek, wystawa rękodzieła i świąteczne melodie towarzyszyły finałowi akcji „Pomóżmy Łukaszowi wstać!”, który zorganizowano w niedzielę w Srocku. W powrocie do zdrowia pomaga mu rodzina, znajomi, sąsiedzi i zupełnie obcy ludzie niesieni odruchem serca. Dzięki wspólnemu wysiłkowi na leczenie pana Łukasza udało się zebrać 32 tys. 123 złotych i 4 groszy.

Ładuję galerię...

Łukasz Tabała z gminy Moszczenica w sierpniu tego roku uległ poważnemu wypadkowi. Podczas podróży samochodem uderzył w niego pijany kierowca, całkowicie rozbijając pojazd 37-latka.


Lekarze wygrali walkę o życie mężczyzny, a teraz jego rodzina i bliscy robią wszystko, by pomóc mu wrócić do pełnej sprawności. 37-latek już rozpoczął rehabilitację i stopniowo stan jego zdrowia się poprawia, ale przed nim kolejne kosztowne terapie, które łącznie mogą pochłonąć 200 tys. złotych.


Od samego początku Łukasza i jego rodzinę otoczyli opieką najbliżsi, a także przyjaciele i lokalna społeczność. Rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl, wystartowała facebookowa grupa „Pomóż Łukaszowi”, a nawet powołano społeczny komitet.


Zwieńczeniem tych działań było niedzielne wydarzenie, którego inicjatorami byli uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Srocku, do której uczęszcza córka pana Łukasza.


Nasze szkolne koło wolontariatu, samorząd uczniowski oraz cała szkolna społeczność chce pomagać innym, więc corocznie organizujemy i włączamy się w różne akcje charytatywne. W tym roku wsparcie okazało się potrzebne jednemu z nas, więc w sposób naturalny postanowiliśmy pomóc — mówi dyrektor placówki Iwona Pałygiewicz.

W organizacji akcji szybko włączyły się inne szkoły z terenu gminy Moszczenica, a także podstawówka z Proszeniu czy wolontariusze z piotrkowskiej Widzialnej Ręki. Z kolei osoby prywatne i firmy z całego kraju przekazały przedmioty na licytacje.


Cały czas trwa liczenie zebranych pieniędzy, ale mieszkańcy ziemi piotrkowskiej chętnie pomagali i pierwsze szacunki wskazują, że może być ona naprawdę imponująca.


Pomagali wszyscy, również przedstawiciele moszczenickiego i powiatowego samorządu, na czele ze starostą Piotrem Wojtysiakiem oraz wójtem Marcelim Piekarkiem. Samorządowcy wsparli akcję, licytując olbrzymi kosz ze słodyczami. Starosta oraz wójt podziękowali organizatorom za ich pracę i z okazji przypadającego 5 grudnia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, podarowali im wylicytowane słodkości.


W skalę ludzkiego zaangażowania i dobra, otrzymanego od często zupełnie obcych osób wciąż nie do końca dowierzają pan Łukasz i jego żona. - Rozmawiałam z nimi telefonicznie i on rzeczywiście jest w szoku. Nie może uwierzyć, że tylu ludzi poświęca swój czas, żeby mu pomóc — mówi Marta Robert, krewna Łukasza Tabały.


Pan Łukasz cały czas ma problemy z mówieniem, ale z pomocą żony napisał list, w którym opisuje postępy w leczeniu oraz dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc.


Sprawiliście, że możemy skupić się na tym, co w tej chwili jest najważniejsze. Wspieracie nas duchowo, finansowo, pomagacie w załatwianiu przeróżnych formalności. Nie wiemy, czy kiedykolwiek uda nam się za to wszystko odwdzięczyć, ale będziemy próbować. Jeśli kiedykolwiek ktoś z Was będzie potrzebował pomocy, nie wahajcie się przyjść do nas — piszą Łukasz i Wiola Tabałowie.

Panu Łukaszowi i jego rodzinie wciąż można pomagać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Cały czas trwają także internetowe licytacje na grupie „Pomóż Łukaszowi”.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pytej ~Pytej (Gość)06.12.2021 11:06

A sprawca wypadku bogaty człowiek i nic? Ludzie muszą się składać przy tej olbrzymiej drozyznie i biedzie która rolewa się na nasz kraj

101


Hmmm ~Hmmm (Gość)06.12.2021 11:23

Super inicjatywa. Brawo. Tylko szkoda, że za leczenie nie płaci pijany sprawca wypadku, a rodzina, znajomi i dobrzy ludzie. Rodzina p. Łukasza powinna dostać pieniądze na rehabilitację sądownie - licytacja majątku sprawcy.

110


Tolo ~Tolo (Gość)05.12.2021 18:14

Super pomysł! brawo! Szkoda, że bez maseczek:(

52


antysy. ~antysy. (Gość)05.12.2021 17:01

Słowa uznania dla organizatorów. akcji. Oby więcej takich ludzi jak Wy.

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat