Advertisement

Zakaz kąpieli utrzymany

ePiotrkow Środa, 29 czerwca 202225299
Znamy wyniki najnowszych badań wody na miejskim kąpielisku w Piotrkowie. Niestety na "Słoneczku" nadal będzie obowiązywał zakaz kąpieli.
Fot. iwos Fot. iwos

Z raportu opublikowanego przez Sanepid wynika, że w wodzie na "Słoneczku" znajdują się enterokoki. Kąpiel może zagrażać zdrowiu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody, można więc jedynie korzystać z plaży.

 

Nie wszyscy mieszkańcy stosują się do zakazu. Wiele osób, mimo wywieszonej czerwonej flagi, w weekend korzystało z uroków kąpieli w jeziorze. Więcej o tym piszemy w tekście: 

Zakaz nie przestraszył plażowiczów.

 

Kolejne badanie wody zaplanowano 4 lipca.  Do tego czasu pływanie na tym kąpielisku może grozić kontaktem z enterokokami, czyli bakterią paciorkowca kałowego. To z kolei może skończyć się zakażeniem dróg moczowych, chorobami układu pokarmowego, a nawet zapaleniem wsierdzia. 


Zainteresował temat?

1

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

A74 ~A74 (Gość)04.07.2022 16:30

Niby zakaz kąpieli jest a się kąpią zakaz skoków z pomostu jest a skaczą i to obok tablicy z zakazem.Słoneczkowy Dejwid Hasselhoff nie pierwszej młodości chyba boi się zwrócić uwagę

20


Małolat ~Małolat (Gość)30.06.2022 12:48

Zasypać to bajoro i po problemie

51


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)30.06.2022 11:45

Propozycja z UM,zamiast na Sloneczku kapcie sie w fontannie,podobne zanieczyszczenie,a nie trzeba chodzic na koniec miasta.

50


Dudud ~Dudud (Gość)29.06.2022 23:42

Nie rozumiem tego - policja jest od egzekwowania takich rzeczy i straż miejska. Wiedzą, że ludzie łamią zakaz codziennie i przez cały dzień i cokolwiek z tym robią?

60


DRACULA ~DRACULA (Gość)29.06.2022 20:54

I po co tam jest robiona infrastruktura za tyle kasy? Chyba że zasypią i postawią blok :)

160


Troll ~Troll (Gość)29.06.2022 18:50

Widać atrakcją tego lata w Piotrkowie będą kąpiele błotne, ahahaha

140


Obyatel ~Obyatel (Gość)29.06.2022 16:48

A może spytajcie w urzędzie albo w osir co jest robione, żeby ten stan wody poprawić? Pół metra mułu, metr wodorostów, śnięte ryby. Jak tam ma być zdatnie do kąpieli?

151


go?ć_rybka ~go?ć_rybka (Gość)29.06.2022 16:23

Tam potrzebna jest Policja!!! Zakaz kąpieli, a "beztroskich" sąsiadów ze wschodu w wodzie bez liku. Kto będzie odpowiadał za jakieś nieszczęście? Ci biedacy w czerwonych portkach? Mają się z nimi bić czy co? Kto ich tam wysłał no i po co?

91


Arturo vidal ~Arturo vidal (Gość)29.06.2022 15:01

I tak patosiki będę się kąpać sprawdźcie Cieszanowice

160


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement