Advertisement

Urząd bardziej przyjazny niedosłyszącym

ePiotrkowRegion Wtorek, 14 marca 20234
Urząd Miasta i Gminy w Rozprzy otrzymał nieodpłatnie pętlę indukcyjną. To dzięki uczestnictwu w projekcie „Akademia samorządowa: Dostępność plus – mazowieckie i łódzkie”. Dzięki temu urządzeniu nasz urząd stanie się bardziej przyjazny dla osób niedosłyszących.
fot.: UM w Rozprzy fot.: UM w Rozprzy

Pętla indukcyjna jest jednym ze środków wspomagających słuch. Urządzenie to współdziała z aparatami słuchowymi, które mają wbudowany specjalny element - cewkę indukcyjną, którą obecnie posiada niemal każdy aparat słuchowy.


Jak pętla indukcyjna działa w praktyce?
Zestaw składa się ze źródła dźwięku (mikrofonu), wzmacniacza pętli indukcyjnej, przewodu pętli indukcyjnej pełniącego rolę anteny generującej pole magnetyczne, odbiornika (cewki indukcyjnej), czyli aparatu słuchowego wyposażonego w odbiornik pętli indukcyjnej lub zewnętrznego odbiornika pętli indukcyjnej. Sygnał ze źródła dźwięku (mikrofonu) jest podłączony do wzmacniacza pętli indukcyjnej, który generuje prąd zmienny o wartości nawet kilkunastu amper. Prąd ten „płynie” poprzez obwód zamknięty, w którym wytwarzane jest zmienne pole magnetyczne. Zmienne pole magnetyczne przekształcane jest przez cewkę w aparacie słuchowym na dźwięk a następnie wzmocniony odpowiednio do poziomu ubytku słuchu użytkownika.

Zachęcamy i zapraszamy do odwiedzania naszego Urzędu wszystkich interesariuszy, w szczególności osoby dysfunkcją słuchu - mówią urzędnicy z Rozprzy.

fot.: UM w Rozprzy


Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gość. ~Gość. (Gość)14.03.2023 23:49

Ciekawe jak to z tymi sądami jest Czy Piotrków będzie na ustach całej Polski Czy każdy obywatel tego miasta jest równy za chwilę wszystko będzie jasne w sumie to przyznał się do winy zatem skoro nie przybył to chyba aby zasądzić a wyrok nie musi być A ZUS mógłby wybrać się na kontrolę do chorego w końcu to spora kasa co miesiąc ????

31


Jula ~Jula (Gość)14.03.2023 11:13

A co z burmistrzem, ponoć bardo chory... Chciał nawet pójść do Sądu ale nie miał siły, może na koniec kwietnia mu przejdzie

62


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)14.03.2023 10:14

Słucham?

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat