Advertisement

Uczniowie z Aleksandrowa poznawali Polskę

ePiotrkowRegion Wtorek, 07 czerwca 20220
Uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie wzięli udział w wycieczce do Warszawy, która została zorganizowana w ramach przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę”.

Ładuję galerię...

W czasie wycieczki uczniowie zwiedzili Rynek Starego Miasta, Plac Zamkowy, na którym znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, a także Zamek Królewski - rezydencję królów Rzeczpospolitej Polskiej.

Ponadto odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza i Plac Piłsudskiego, na którym odbywają się najważniejsze wydarzenia z udziałem władz państwowych. Przejeżdżając ulicami Warszawy, m.in. Traktem Królewskim, podziwiali Pałac Prezydencki i znajdujące się na trasie pomniki oraz najważniejsze budowle. Odwiedzili także Wilanów – barokowy pałac królewski wzniesiony w latach 1681-1696 dla króla Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery.

Uczniowie w czasie wyjazdu zwiedzili także Pałac Kultury i Nauki. Z tarasu widokowego podziwiali panoramę miasta, którego nowoczesna architektura doskonale harmonizuje z zabytkowymi budowlami i pomnikami przeszłości. Ciekawym punktem wycieczki był także Stadion Narodowy, który urzekł zwiedzających swoją wielkością i nowoczesnością - relacjonują pedagodzy z placówki w Aleksandrowie. 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat