Synoptyk IMGW: niedziela pod znakiem ładnej pogody

PAPKraj Niedziela, 05 września 20219310
Niedziela zapowiada się jako dzień słoneczny w znacznej części kraju i bez opadów deszczu. Jednak jak powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, noc z niedzieli na poniedziałek będzie już chłodna.
fot. pixabay.com

"Niedziela zapowiada się na ładny, słoneczny dzień. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni na Suwalszczyźnie do około 20 stopni na zachodzie Polski. Nic nie zapowiada deszczu, więc można ten dzień uznać za dobrą okazję do wypoczynku na świeżym powietrzu" - powiedziała Łapińska.

 

Noc z niedzieli na poniedziałek będzie pogodna i bez opadów deszczu. Na północy i północnym zachodzie spodziewane jest umiarkowane zachmurzenie, ale bez deszczu. Na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie mogą lokalnie wystąpić mgły z ograniczeniem widzialności do kilkuset metrów. Temperatura minimalna na wysokości dwóch metrach wyniesie od 2 stopni na Suwalszczyźnie, około 5-7 stopni w centrum, do 10-12 stopni na zachodzie i północnym zachodzie kraju. Na Suwalszczyźnie i we wschodniej części Mazur temperatura przy gruncie może spaść do minus jednego stopnia Celsjusza. (PAP)

 

autor: Marek Szczepanik

 

masz/ je/


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat