Advertisement

Sulejowskie plaże ugoszczą najlepszych siatkarzy

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 13 czerwca 20225
Już w piątek (17.06.2022) w Sulejowie rozpocznie się inauguracyjny turniej z cyklu Orlen Beach Volley Tour 2022, który będzie pierwszą odsłoną tegorocznych eliminacji do finału mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz głównego sponsora przyznali organizację czterem miastom, trzy pozostałe turnieje odbędą się w Starych Jabłonkach, Przysusze i Kołobrzegu. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w naszym mieście od 17 do 19 czerwca. Wstęp na turniej będzie bezpłatny.
fot.: UM w Sulejowie fot.: UM w Sulejowie

Sulejowski kompleks sportów plażowych przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II jest coraz popularniejszy w kraju i odbywają się tam coraz ważniejsze imprezy.

Startujemy z nowym cyklem, na początek czterech turniejów. Wśród ich organizatorów mamy zarówno nowy, obiecujący ośrodek, czyli Sulejów, który pośród różnych atutów zachęca wyjątkowo dogodnym położeniem w centralnej Polsce, jak i powrót do Starych Jabłonek, wspominanych z ogromną nostalgią przez środowisko beach volleya – podkreśla Jacek Kasprzyk, zastępca dyrektora Pionu Sportu i Szkolenia PZPS, odpowiadający za dział siatkówki plażowej i na śniegu.

 

Ufundowana przez PZPS pula nagród w każdym z turniejów Orlen Beach Volley Tour 2022 r. wyniesie po 40 000 zł, zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn.

Stojąc na tych boiskach już czuć atmosferę tego turnieju, choć są jeszcze puste. Oczami wyobraźni już można zobaczyć świetny turniej i świetnie bawiących się kibiców. Turniej, który wspólnie zorganizujemy w Sulejowie, pokaże zawodnikom i działaczom z całej Polski możliwości i potencjał waszego obiektu. Słyniecie z tego, że świetnie organizujecie takie imprezy, a my sami jesteśmy ciekawi jak zostanie przyjęty ten nowy cykl, który odbędzie się pod patronatem naszego sponsora i patrona, czyli firmy Orlen - powiedział Jacek Sęk, wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej i sekretarz generalny PZPS, który niedawno sprawdzał stan sulejowskich boisk.

 

 

To będzie najbardziej prestiżowa plażowa impreza siatkarska, która w tym sezonie odbędzie się na terenie województwa. 

Na nasz sukces składają się trzy czynniki. Po pierwsze mamy piękny obiekt, składający się z czterech boisk plażowych, na których znajduje się piasek zaskakujący wszystkich. Wielu zawodników dziwi się, dlaczego w południe nie polewa się piasku w Sulejowie, a on się po prostu nie nagrzewa, to jest fenomen. Drugim czynnikiem niewątpliwie jest ciężka praca, wykonywana od co najmniej czterech lat, przede wszystkim przez przewodniczącego Rady Miejskiej Bartosza Borkowskiego, ale nie tylko, ponieważ przy każdej imprezie pracuje duży zespół, m.in. pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie – nauczyciele, panie które gotują i sprzątają, uczniowie wolontariusze  i wiele innych osób. A trzecim czynnikiem jest oczywiście wspaniała atmosfera, która powoduje, że każdy chce tutaj przyjechać. Tę atmosferę tworzą ludzie, ale i samo miejsce, czyli jedna z najpiękniejszych gmin w Polsce, na terenie której znajdują się dwie piękne rzeki – Pilica i Luciąża, Zalew Sulejowski, Sulejowski Park Krajobrazowy i wiele innych uroczych miejsc. Doskonała baza noclegowa, czyli nasze hotele, ośrodki wypoczynkowe i położenie gminy też są naszymi atutami - powiedział Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.

 

Co najmniej od kilku lat, konsekwentnie rozwijamy sulejowskie centrum sportów plażowych, dlatego to dla nas duże wyróżnienie i ogromna satysfakcja.

Kilka lat pracowaliśmy na ten sukces, zaczynaliśmy od półfinału mistrzostw Polski młodzików, w kolejnym roku zorganizowaliśmy finał, a w ubiegłym roku – co prawda już nie z przedstawicielami PZPS, lecz Polskiego Związku Sportu Niesłyszących - Mistrzostwa Świata Głuchych w Siatkówce Plażowej i do tej pory to była impreza zdecydowanie najwyższej rangi, która odbyła się w Sulejowie.  W tym roku wykonamy kolejny krok, ponieważ odbędzie się u nas jeszcze bardziej prestiżowy turniej. Przyjadą do nas najlepsi krajowi siatkarze i siatkarki, niewykluczone, że wśród nich będą również sportowcy osiągający sukcesy na arenie międzynarodowej. Siatkarskie gwiazdy będą mogły przetestować ten słynny sulejowski piasek, który się nie nagrzewa i nie przykleja do ciała. Nie organizowaliśmy jeszcze kobiecego turnieju tej rangi, więc to będzie dla nas wyzwanie, ale na pewno sobie z nim poradzimy – zapewnia Bartosz Borkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie i współorganizator wszystkich siatkarskich imprez, które dotychczas odbyły się w Sulejowie.

 

 

 

Harmonogram turnieju: 

Piątek, 17 czerwca 2022 r. – eliminacje 

Sobota, 18 czerwca 2022 r. – turniej główny 

Niedziela, 19 czerwca 2022 r. – półfinały, mecze o 3. miejsca oraz finały

9.00 - początek meczów półfinałowych,

13.00 - mecz o 3. miejsce kobiet,

14.00 - mecz o 3. miejsce mężczyzn,

15.00 - mecz finałowy kobiet,

16.00 - mecz finałowy mężczyzn,

17.00 - dekoracja medalistów i ceremonia zakończenia turnieju.

 

fot.: UM Sulejów

 

Godziny poszczególnych spotkań mogą ulec zmianie.


Zainteresował temat?

0

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ancelotti ~ancelotti (Gość)14.06.2022 09:44

dobrze ze te mistrzostwa sa w telewizji to se pani burmistrz w tv obejrzy bo do pracy to jej zawsze daleko, ale damom nie wypada

32


Kos ~Kos (Gość)13.06.2022 11:59

A tak konkretnie to ile ta zabawa nas płatników kosztuje ? Płacą coś za wynajęcie czy dokładamy ? To takie pytanie w związku z informacją publiczną.

54


wójt ~wójt (Gość)13.06.2022 11:54

Ja to bym wolał kompleks narciarski i slalom gigant z Góry Strzeleckiej na plaże Kępkicity przez kładkę obok ołtarza.

25


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat