Stwarzał zagrożenie na drodze. Miał 2,5 promila

Bełchatów Poniedziałek, 07 sierpnia 20235
Dzięki reakcji świadków z drogi wyeliminowany został kolejny pijany kierowca, który złamał również sądowy zakaz kierowania pojazdami. 39-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
fot.: Policja Województwa Łódzkiego / zdjęcie poglądowe fot.: Policja Województwa Łódzkiego / zdjęcie poglądowe

Oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został zatrzymany przez innych uczestników ruchu drogowego. Na miejscu policjanci zastali świadków zdarzenia oraz ujętego mężczyznę.

Zgłaszający oświadczyli, że jadąc ulica Czapliniecką w kierunku centrum miasta, zwrócili uwagę na osobówkę, która była przed nimi. Kierujący audi jechał w sposób budzący podejrzenie, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Kierowca nie trzymał toru jazdy, po drodze gasł mu silnik pojazdu, skręcając nie sygnalizował manewrów. Nie stosował się również do sygnalizacji świetlnej i nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystom przechodzącym przez przejście dla pieszych. Kiedy mężczyzna wjechał na parking samochodowy świadkowie zdarzenia natychmiast zareagowali. Zajechali kierowcy drogę, podbiegli do jego auta, zgasili silnik pojazdu i zabrali kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszej jazdy - mówi nadkom. Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

 

Badanie trzeźwości kierowcy wykazało, że miał on  2,5 promila alkoholu w organizmie. To jednak nie wszystko, bo mężczyzna ma też dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)08.08.2023 13:33

Taa fajnie że akurat kluczyki leżały koło tego piwka...

10


kjhgfd ~kjhgfd (Gość)07.08.2023 09:36

całe szczescie nikomu nic sie nie stało. Trzeba tępić taką patologie

41


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)07.08.2023 22:20

Chłosta, chłosta, jeszcze raz chłosta!

10


Dudue ~Dudue (Gość)07.08.2023 09:50

Powinna być kara OD, a nie DO. Jedziesz po pijaku - równoznaczne z potrąceniem

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat