Advertisement

Rozpoczęła się budowa "małej obwodnicy" Sulejowa

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 14 listopada 202231
Tak niektórzy mieszkańcy  określają drogę gminną Łęczno-Kłudzice, na której do końca roku ma pojawić się asfalt. Ten odcinek umożliwi ominięcie coraz częściej zakorkowanych dróg krajowych nr 12 i 74, a więc drogę z Sulejowa do Piotrkowa Trybunalskiego i z powrotem pokonamy znacznie sprawniej.

Ładuję galerię...

Tylko w poniedziałek, 7 listopada drogowcy ułożyli warstwę podbudowy z tłucznia na ponad kilometrowym odcinku tej trasy. 

Ta droga będzie spełniać wiele funkcji, będzie m.in. drogą przeciwpożarową. Zarówno od strony Łęczna i Sulejowa, jak i od strony Kłudzic, strażacy oraz funkcjonariusze innych służb będą mogli szybciej dotrzeć do celu. Będzie ona wykorzystywana również do prac leśnych – podkreśla Waldemar Pązik, nadleśniczy Nadleśnictwa Piotrków.

 

Burmistrz Sulejowa podkreśla, że to jedna z najważniejszych inwestycji obecnej kadencji.

Współpraca z przedstawicielami Lasów Państwowych układa się doskonale, dostrzegają nasze potrzeby i wsparli gminę Sulejów znaczną dotacją. To jest jedna z najważniejszych dróg na terenie gminy Sulejów. Poza tym po zakończeniu tej przebudowy Kłudzice będą mogły się rozwijać. W przyszłości na pewno będziemy chcieli poszerzyć drogę Kłudzice-Witów, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że takie inwestycje będą niezbędne – dodaje Wojciech Ostrowski.

 

W tej sprawie sulejowscy radni głosowali jednogłośnie.

To jest skrót, dzięki któremu nasi mieszkańcy będą mogli dojeżdżać do pracy, a w dobie drogiego paliwa i korków na „dwunastce” będzie to po prostu oszczędność. Tempo prac jest imponujące, we wrześniu dowiedzieliśmy się, że dostaniemy dotację, a przed końcem roku mamy już z tej drogi korzystać. Oczywiście wszyscy musimy zadbać o to, żeby ją odpowiednio oznakować, zamontować kamery, żeby pojazdy powyżej 3,5 tony nie mogły się nią poruszać – mówi radny Jacek Ciapała.

Nadleśniczy zadeklarował, że pomoże nam wypracować rozwiązanie, które umożliwi zainstalowanie monitoringu z jednej i drugiej strony tego odcinka, a dodatkowo wykonawca robót zapewnił nas, że nie będzie eksploatował dróg, którymi dowozi kruszywo - podsumowuje radny Michał Gaczkowski.

Na przebudowę drogi Sulejów uzyskał dotację od Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, który przekazał na ten cel 2 435 100 zł z funduszu leśnego. Zgodnie z formułą dotacji budowa tego ponad 4-kilometrowego odcinka musi się zakończyć do końca roku.


Zainteresował temat?

9

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ROZPRZAK ~ROZPRZAK (Gość)25.11.2022 12:25

Tą drogą pojadą Ci co w stronę Przedborza będą chcieli jechać. I w sezonie letnim dwa razy w tyg. działkowy letnicy itd. Więc gdzie ten ARMAGEDON?
Jak nie inwestują w drogi to źle, jak starają się poprawić stan dróg to jeszcze gorzej ...
Jaki ten naród marudny i samolubny.

31


gość 1 ~gość 1 (Gość)14.11.2022 22:05

Kłudzice dostaną w kość tą "obwodnicą". Spokojny krajobraz tego miejsca zostanie rozjechany. Żal tej pięknej wsi i szkoda, że nikt się nie sprzeciwił tej inwestycji. Bo czy ktoś pytał mieszkańców Kłudzic, Witowa, Milejowca czy sobie życzą tej obwodnicy? Zbliżają się wybory, więc władza robi co może, żeby sobie zapewnić te same stołki albo wskoczyć na wyższe. Kosztem mieszkańców tych małych wiosek, którym zgotuje transportowe piekiełko. Tu jest wąska droga przy boisku, placu zabaw - ktoś zadba o bezpieczeństwo dzieci? Postawili lustro na skrzyżowaniu i uważają, że to niesamowita drogowa innowacja.

74


stefan ~stefan (Gość)14.11.2022 10:22

obowdnica?
rozumiem ze drogi zostaną wzmocnione i chociaz tranzyt na przedbórz tamtędy pójdzie

38


troska ~troska (Gość)14.11.2022 09:23

Milejowiec ciężarowe samochody rozjadą, bo droga jest szersza niż od Kłudzic do Witowa i nie opowiadajcie, że kamerki zatrzymają sam. powyżej 3,5 t, bo teraz gnają wielkie ciężarowe, aż domy się trzęsą i wszyscy mają to gdzieś. Milejowiec nie posiada chodnika /partactwo zrobione przy budowie drogi/ ani muld na drodze- tak jak w Janówce, więc mieszkańcy niech kupią sobie skrzydła, bo z chodzeniem będzie tragedia.

98


Kwadrat ~Kwadrat (Gość)14.11.2022 11:05

I to jest bardzo dobry pomysł w przeciwieństwie do tych s12 natychmiast i podobnych. Gdyby jeszcze w Kurnedzu zrobić kładkę dla osobówek problem byłby rozwiązany.

59


Zalesicka street ~Zalesicka street (Gość)14.11.2022 08:43

Z jednej strony fajnie, że okolica się rozwija... z drugiej trzeba się spodziewać jeszcze większego ruchu na trasie Przedborska-Zalesicka-Zalesice-Witów Kolonia-Kłudzice-Łęczno. Rzeczywiście będzie to obwodnica. Część Zalesickiej ma chodnik i ścieżkę rowerową, więc zbytnio mi to nie przeszkadza... za to współczuję mieszkańcom pozostałych miejscowości. Szykujcie się na duży ruch i wariatów jeżdżących 90 km/h po terenie zabudowanym.

223


Merol ~Merol (Gość)14.11.2022 13:31

Czy będzie zakaz wjazdu dla samochodów pow. 3,5 t? Bo inaczej pieniądze wyrzucone w błoto.

92


Cysters ~Cysters (Gość)14.11.2022 13:18

Najpierw niech wybudują oddadzą do użytku później można poszerzyć do 6-6,5m wzmocnić i puścić autobusy, busy.

52


Lolo ~Lolo (Gość)14.11.2022 10:25

Świetna wiadomość. Byłoby świetnie jakby w niedługim czasie powstała tam ścieżka rowerowa.

73


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat