Prezenty dla uczniów wręczone

Region Niedziela, 10 grudnia 20237
Początek grudnia jednoznacznie kojarzy się z obdarowywaniem prezentami. W Czarnocinie nowoczesne komputery z oprogramowaniem trafiły do uczniów klas czwartych szkół podstawowych w Szynczycach i Czarnocinie. Z nowego sprzętu skorzysta 47 czwartoklasistów.

Ładuję galerię...

Komputery na wniosek gminy dostarcza do szkół w ramach rządowego projektu „LaptopDlaUcznia” Ministerstwo Cyfryzacji. 

Projekt ma służyć rozwojowi kompetencji cyfrowych, które są kluczowe w dzisiejszym świecie. Uczniowie muszą się uczyć jak najszybciej używania tego sprzętu, ponieważ technika i rzeczywistość oparte są na cyfryzacji, więc należy pokazać uczniom, że taki sprzęt nie służy tylko do gier, ale że to konkretne narzędzie do nauki i muszą nauczyć się jak najszybciej go dobrze używać - powiedział Wójt Roman Miksa.

Czwartoklasistom laptopy wręczali: wójt gminy Czarnocin Roman Miksa, zastępca Aneta Stawiana- Kosiorek oraz przewodniczący Rady Gminy Czarnocin Andrzej Krajewski. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ksiądz diabeł ~Ksiądz diabeł (Gość)11.12.2023 09:16

Ale te laptopy kupiło państwo a nie gmina, dlaczego władze gminy się przy tym lansują??

50


Jumbo ~Jumbo (Gość)10.12.2023 15:37

To jest chore. Laptopy powinny być dawane na wyposażenie szkół I do dyspozycji wszystkich uczniów i nauczycieli. Każdy nauczyciel powinien otrzymać do pracy szkolny laptop. Kończy pracę w szkole to go zdaje, a nie żeby nauczyciele musieli korzystać z prywatnych swoich komputerów. To jest kraj postawiony do góry nogami, a oświata od ponad 20 lat toczy się po równi pochyłej.

70


Łomatuchno ~Łomatuchno (Gość)10.12.2023 22:02

Żenada

00


go?ć_hahaha ~go?ć_hahaha (Gość)10.12.2023 12:10

Nie ma to, jak zrobić z ustawowo należnych laptopów akcje mikołajkową, niech ciemny lud myśli, że władza taka hojna i dobrotliwa.

140


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)10.12.2023 09:09

To znaczy, że laptop dostali wszyscy czwartoklasiści, czy decydowało kryterium dochodowe rodziców?

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat