Advertisement

Pożar domu w gminie Aleksandrów

ePiotrkowRegion Czwartek, 22 września 20220
Do pożaru domu jednorodzinnego doszło w środowy (21.09.2022) późny wieczór w miejscowości Jaksonek w gminie Aleksandrów. Na miejscu pracowało łącznie pięć zastępów straży pożarnej. Niebezpieczeństwo udało się na szczęście zażegnać.

Ładuję galerię...

Strażacy musieli w Jaksonku zmierzyć się z pożarem poddasza. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z OSP w Dąbrowie nad Czarną oraz po jednym z Sulejowa i Niewierszyna. Akcją dowodził zaś zastęp JRG Piotrków Trybunalski.

Wczoraj około 22 na nasze stanowisko kierowania wpłynęło zgłoszenie dotyczące tego pożaru. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy pożar poddasza w drewnianym budynku. Początkowo były tam trzy zastępy, ale podjęliśmy decyzję o wezwaniu kolejnych dwóch. Strażacy ugasili ten pożar. Prawdopodobną przyczyną jego pojawienia się było zapalenie się zalegających w kominie sadzy. Następnie przez nieszczelności w przewodzie kominowym, ogień przedostał się pod dach - mówi mł. bryg. Wojciech Pawlikowski z KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim. 

 

W wyniku pożaru spłonęły konstrukcja dachu, strop oraz część elewacji, która była pokryta styropianem.

 

Strażacy apelują, by przed sezonem grzewczym każdy przeprowadził przegląd kominów w swoich domach. To może nas uchronić przed przykrymi konsekwencjami i niebezpieczeństwem pojawienia się pożaru. 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat