Powiatowe święto plonów w Moszczenicy

Region Niedziela, 03 września 202322
To było wielkie i wyjątkowe święto rolników z powiatu piotrkowskiego. Powiatowo-gminno-parafialne dożynki odbyły się w niedzielę w Moszczenicy. Dziękowano za tegoroczne plony, nie zabrakło tradycyjnego ceremoniału dożynkowego, a wydarzenie uświetniły koncerty, które przyciągnęły tłumy.

Ładuję galerię...

Tegoroczne dożynki powiatowe w Moszczenicy miały wyjątkowy charakter, ponieważ tym roku powiat piotrkowski świętuje 25-lecie istnienia.

Dożynki to wielkie święto dziękczynienia, kiedy to dziękujemy wszystkim osobom, którym zawdzięczamy świeży chleb na naszym piotrkowskim stole. Ten rok był wyjątkowo trudny dla rolników, tym bardziej jest za co dziękować. W imieniu samorządu powiatu piotrkowskiego chcę podziękować rolnikom za ten chleb, za umiłowanie ziemi, a także wszystkim kołom gospodyń wiejskich i zespołom ludowym, które sprawiły nam tutaj wielką niespodziankę. To wspaniała kultura ziemi piotrkowskiej, to wszystko stanowi jej piękno - mówi starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak.

Starostami tegorocznych dożynek w Moszczenicy byli Dominika Misztela z Kamocinka i Kamil Mirowski z Rękoraja. Nim rozpoczął się dożynkowy ceremoniał, najpierw odbyła się dziękczynna msza święta w kościele parafialnym w Moszczenicy. Dalsza część wydarzenia odbywała się na dwóch scenach przy Gminnym Ośrodku Kultury w Moszczenicy. Po godzinie 14.00 zainaugurowano dożynkowy ceremoniał, który urozmaicały lokalne zespoły ludowe.

W historii 25-lecia powiatu piotrkowskiego Moszczenica jest po raz trzeci współgospodarzem dożynek, z czego wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Jak widać, wszyscy są zadowoleni. Rolnicy mogą dzisiaj zapomnieć o swoich trudach i problemach takich jak susza, bo dziś wszyscy radujemy się i świętujemy - mówi Marceli Piekarek, wójt gminy Moszczenica.

Tegoroczne dożynki powiatowe uświetniły koncerty. Na scenie mogliśmy zobaczyć lokalne zespoły: Red Dance i Metius oraz ogólnopolskie gwiazdy: zespół MiG oraz Baranovski.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brzoza ~Brzoza (Gość)04.09.2023 14:44

Ja jestem za tym, by wprowadzić obligatoryjnie przepis, który by zobowiązywał powiat do finansowania remontu szpitala, przynajmniej w wysokości kosztów takiej imprezy. Żeby szpital tak pięknie działał i miał takie środki, jakie są wydatkowane na imprezy tego typu.

102


polak ~polak (Gość)04.09.2023 19:40

platformusy wylansowały się na chłopków święcie ,ach i te puste serduszka niczym kolejne nic ich nie warte obiednice byle do koryta

78


adek ~adek (Gość)04.09.2023 19:48

było ładnie pięknie ,a teraz dalej wracamy do rzeczywistości :)

40


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)04.09.2023 14:13

Baranowski tylko nadaje się do śpiewania na dożynkach

24


Wolak ~Wolak (Gość)04.09.2023 12:08

Platforma lansowała się na plecach i za pieniądze polskiego chłopa , obciach.

128


Brawo ~Brawo (Gość)04.09.2023 18:14

Bardzo mi się podobało, bez PiSu bez Antka czy Zbyszka. Spokojnie można było się pobawić.

67


sPOSTRZEGAWCZY ~sPOSTRZEGAWCZY (Gość)04.09.2023 08:38

Zauważyłem ż w gminie Moszczenica nie ma parafii Srock, jest Parafia Baby, Karlin, Moszczenica a Srocka ni ma HA HA

60


go?ć_bart ~go?ć_bart (Gość)04.09.2023 17:59

Koncert Baranowskiego zarąbisty

30


Moszczenica ~Moszczenica (Gość)04.09.2023 08:58

Koncert Baranowskiego był świetny, chłopaki zagrali zarąbiście, jedyne co to pato influ co szukała poklasku z telefonem powinna być zdjęta ze sceny bo to było totalnie żenujące?

70


Pyta ~Pyta (Gość)04.09.2023 00:58

Ile kosztowały te igrzyska przedwyborcze?

181


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat