Advertisement

Pomóżmy Jasiowi pokonać śmiertelną chorobę

ePiotrkow Niedziela, 20 listopada 20223
Nieco ponad miesiąc temu życie rodziny małego Jasia Czarneckiego zostało wywrócone o 180 stopni. U niespełna półtorarocznego chłopca zdiagnozowano SMA-1. Nasi czytelnicy doskonale znają tę śmiertelną chorobę, bo niedawno licznie i solidarnie wspierali w walce z nią małą Zosię z Tomaszowa Mazowieckiego. Teraz czas nagli jednak zdecydowanie mocniej, bo do osiągnięcia zawrotnej kwoty 10 mln zł pozostało... 1,5 kg. Właśnie tyle brakuje Jasiowi do górnej granicy wagi, przy której można podać lek (13,5 kg). Tu liczy się każda pomoc.
fot.: FB Jaś pokona SMA fot.: FB Jaś pokona SMA

POMÓŻ JASIOWI POKONAĆ SMA

 

 

Fatalną diagnozę rodzice Jasia usłyszeli od lekarzy 13 października. Od tego czasu trwa heroiczna walka z czasem i zbiórka pieniędzy na najdroższy lek świata. Jaś jest jednym z bliźniąt, ale od kilku tygodni rozwój jego oraz jego brata różni się diametralnie. 

Moje serce pęka, kiedy patrzę na jedno z dzieci, które codziennie słabnie. W tym czasie brat bliźniak Jasia wesoło bawi się, chodzi, raczkuje. SMA zaatakowało tylko jedno z naszych dzieci, ale to, jak niszczy życie Jasia, jest przerażające - mówi mama chłopca. - Od diagnozy choroba przyspieszyła. Nasz synek już nawet nie raczkuje. Kiedy patrzę, jak Jaś ledwo się porusza, a w pamięci mam chłopców, którzy rozwijali się w ramię w ramię, łzy płyną mi po policzkach - dodaje.

 

 

Jaś kwalifikuje się wyłącznie do leczenia refundowanym lekiem, którego pierwsze trzy dawki podawane są co dwa tygodnie dolędźwiowo, następnie czwarta za miesiąc, a potem co 4 miesiące i tak do końca życia. Jest jednak szansa na zaoszczędzenie chłopcu bólu, poprzez przyjęcie terapii genowej, która podawana jest tylko raz, lecz obecnie kosztuje aż 10 mln zł.

Nie kwalifikujemy się do tej refundacji i sami musimy zebrać kolosalną kwotę na leczenie. To przerażające, że Jaś to jedno z ostatnich dzieci, których nie objęło badanie przesiewowe pod kątem SMA. Jesteśmy załamani, ale musimy walczyć i błagać was o pomoc w tej walce - apelują rodzice Jasia.

 

Oprócz wpłat dla Jasia na oficjalnej stronie zbiórki, warto również dołączyć do jego facebookowej grupy. Tam na bieżąco dowiecie się jak czuje się chłopiec, jak można pomóc, ale również weźmiecie udział w licytacjach, z których pieniądze zostaną przeznaczone na najdroższy lek świata i na ratowanie życia Jasia.

 

POMÓŻ JASIOWI POKONAĆ SMA


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_wolf ~go?ć_wolf (Gość)20.11.2022 20:25

Witam może by tak prezes ZUSU SYPNOL GROSZA przecież ściąga z nas takie składki a dzieci trzeba pomoc natychmiast

20


piękne maluszki ~piękne maluszki (Gość)20.11.2022 10:58

Dlaczego tych z Wiejskiej stać na zmianę funkcjonowania /z naszych składek/ stadionu w Warszawie, a na ratowanie zdrowia tego maleństwa już nie??? Panie "poniedzielski" polskie dziecko potrzebuje pomocy, może jeden czołg mniej na wschód.

101


Alfa np ja niejedże ~Alfa np ja niejedże (Gość)20.11.2022 10:24

Życzę dużo zdrowia tego dziecka i dla jej rodziców

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat