Advertisement

Pokazali zamek w pełnej krasie

Region Czwartek, 10 sierpnia 20233
Na początku czerwca do Wolborza po 300 latach powrócił zamek. Mowa oczywiście o odlewie z brązu, czyli rekonstrukcji budowli, która przed wiekami górowała nad miastem. Teraz zaprezentowano także wizualizację jak obiekt mógł wyglądać w pełnej krasie. Władze Wolborza zaprosiły przy tej okazji na konferencję naukową.

Ładuję galerię...

Wolborski Zamek "Mały Wawel" w całej okazałości. Tak wyglądała budowla zamkowa z XV w., zrekonstruowana na podstawie badań archeologicznych prowadzonych w Wolborzu - czytamy w mediach społecznościowych.

 

To kolejny akcent wpisujący się w obchody 750-lecia nadania Wolborzowi praw miejskich, ale bynajmniej nie ostatni.  23 września 2023 w Wolborskim Centrum Kultury im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego odbędzie się bowiem konferencja naukowa, związana z tą dostojną rocznicą. Patronat nad konferencją objął Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dor. ~dor. (Gość)11.08.2023 16:49

Koniecznie należy zaprosić wybitnego znawcę historii architektury z Piotrkowa. Bez obecności znawcy obrady będą uznane za nieważne. Pamiętajcie o tym.

30


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)10.08.2023 14:19

Ciekawe jak wyglął naprawdę?

41


stron ~stron (Gość)10.08.2023 10:56

Piękny zamek. szkoda że nie zachował się do naszych czasów.

101


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat