Piotrkowscy karatecy z medalami międzynarodowej imprezy

Czwartek, 21 marca 20244
Przedstawiciele klubu UKS Szkoły Karate Tradycyjnego w Piotrkowie Trybunalskim wzięli udział w 17. edycji Międzynarodowego Turnieju Wratislavia CUP 2024 we Wrocławiu. Do zmagań stanęło blisko 700 zawodników z 30 klubów w Polsce oraz reprezentacje Brazylii, Peru, Włoch, Urugwaju, Macedonii, Czech i Niemiec. Piotrkowscy karatecy wywalczyli 6 medali.

Pojedynki o medale toczyły się na sześciu matach. W zawodach wystartowali zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych, od dzieci po weteranów. Z UKS-Szkoły Karate Tradycyjnego w Piotrkowie Trybunalskim prowadzonej przez Rafała Michalaka (4 DAN), wystartowało 23 zawodników.

Spośród tylu rywalizujących karateków z całego świata aż 5 zawodników piotrkowskiego klubu wywalczyło medale. Są to:

• Krzysztof Rogalewicz (zielony pas) - brąz w kumite
  • Mikołaj Kędziora (żółty pas) - srebro w kumite i brąz w kata
  • Aleksandra Sejdlic (biały pas) - brąz w kata
  • Justyna Stępień w kategorii Junior Młodszy (brązowy pas) - brąz w kumite.

Dodatkowo na czwartym miejscu w kumite uplasowali się Mariusz Klimczyk, Kacper Pawłowski, Piotr Kotlicki, natomiast tuż za podium w kata indywidualnym był Oskar Kamiński.

Jestem bardzo zadowolony ze swoich podopiecznych, ponieważ pokazali karate na bardzo dobrym poziomie. Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących - mówi Rafał Michalak, UKS-Szkoły Karate Tradycyjnego w Piotrkowie