Advertisement

Od premiera dla strażaków

ePiotrkow Piątek, 27 maja 2022257211
Duże pieniądze na poprawę bezpieczeństwa dla dwóch gmin powiatu piotrkowskiego. Sulejów oraz Wolbórz otrzymają dofinansowanie z rezerwy premiera na zakup dwóch średnich samochodów dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Lubiaszowie oraz Kurnędzu.

Ładuję galerię...

O pozyskaniu dodatkowych środków poinformowano podczas konferencji prasowej, która w piątek odbyła się w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie. 

To są ogromne pieniądze, ponieważ dofinansowanie sięga 80 procent. Łączna kwota to 1 mln 550 tys. złotych. Dzięki takiej dotacji każda z jednostek OSP będzie musiała dołożyć tylko po 200 tys. złotych. Dzięki pozyskanym środkom zakupione będą dwa średnie samochody. Zakup takiego samochodu to około miliona złotych - wyliczał brygadier Paweł Dela, komendant PSP w Piotrkowie.

Pieniądze mają zostać przekazane w najbliższych dniach. Wówczas strażacy będą mogli rozpocząć przygotowanie specyfikacji zakupu nowych aut. Radości z pozyskanych środków nie kryli członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy otrzymają nowe samochody. 

Nowy samochód to przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa. Samochód, który używamy, jest z 1989 roku. Od momentu, kiedy jednostka wkroczyła do KSRG, taki samochód jest niewystarczający. Jego awaryjność i wyposażenie powodują, że nie sprawdza się on tak, jak powinien. Nowe auto daje nowe możliwości - podkreślał Ryszard Jaśkowski, prezes OSP Lubiaszów. 

W podobnym tonie wypowiadali się druhowie z Kurnędza. 

Taki samochód to wielka ulga. To co, kiedyś było dla nas marzeniem, stanie rzeczywistością. Nasz trzydziestoletni wysłużony samochód odchodzi na emeryturę, a to na pewno zwiększy bezpieczeństwo naszych mieszkańców - mówił Szymon Kołek z OSP Kurnędz. - W tym roku obchodzimy 100-lecie naszej jednostki. 3 lipca zaplanowano oficjalne obchody, a ten samochód to taki wymarzony prezent na te urodziny - podkreślał z kolei Michał Gaczkowski, radny gminy Sulejów i członek OSP Kurnędz. 

O przekazanie tych środków dla dwóch gmin powiatu piotrkowskiego zabiegał poseł Grzegorz Lorek, który podkreśla, że było to możliwe dzięki wspólnemu działaniu włodarzy gmin, druhów z OSP oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej.

Współpraca jest znakomita. Ona owocuje tym, że jednostki strażaków z Piotrkowa oraz powiatu mają nowe samochody - mówił poseł Grzegorz Lorek. 

Radości i wdzięczności z przekazanych środków nie kryli burmistrzowie Wolborza i Sulejowa. Zarówno Andrzej Jaros, jak i Wojciech Ostrowski dziękowali posłowi z Piotrkowa za pomoc w pozyskaniu tych pieniędzy. 

Po raz pierwszy zdarzył się nam taki poseł, który pyta burmistrza: jakie są problemy i jak mogę zaradzić? Bardzo dziękuję, że pan zadaje takie pytania, a my możemy na nie odpowiedzieć.  Tych potrzeb jest ogromna ilość, a dzięki takie pomocy część z nich udaje się zrealizować - mówił burmistrz Andrzej Jaros.


Zainteresował temat?

0

4


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ciekawski ~ciekawski (Gość)27.05.2022 20:33

Ile razy do akcji wyjechali w ubiegłym roku strażacy z Kurnędza? Wie może kto?

40


Klikbajt ~Klikbajt (Gość)29.05.2022 10:26

OSP z Kurnędza ma mlody energiczny zarząd, operatywnego radnego, współpracują a nie krytykuja i umieja sie zorganizowac, takich jednostek w gminie Sulrjow jest kilka, a teraz oni za jakis czas kolejni. zycze powodzenia bo to wielkie szczescie ze do gminy sulejow trafi auto

32


Strażak ~Strażak (Gość)28.05.2022 14:23

Podobno osp Siucice w gm. Aleksandrów zwróciło swoją promesę na średni wóz. Można to sprawdzić?

40


Taki tam ~Taki tam (Gość)28.05.2022 09:56

Powyższa wypowiedź to chyba żart.

11


wiesniak ~wiesniak (Gość)27.05.2022 14:16

Jedyna grupa ludzi ,ktora robi cos dobrego dla spoleczenstwa.

32


Gigi ~Gigi (Gość)27.05.2022 20:30

Akurat do Kurnedza jest potrzebny nowy samochód?Nie mogliby dostać od innej jednostki auta? Ile mają wyjazdów rocznie 15? 20? ....brak jakiegokolwiek planowania strategicznego... To jakiś żart by kupic nowe auto do tej właśnie jednostki

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat