Advertisement

Obcokrajowcy kradli, ale wpadli

Bełchatów Czwartek, 16 lutego 202322
Wspólne działania łódzkich, bełchatowskich i skierniewickich policjantów doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem do mieszkań. Łupem włamywaczy między innymi padł sprzęt elektroniczny oraz biżuteria i pieniądze. Podejrzani usłyszeli już zarzuty.

Ładuję galerię...

Policjanci z wydziału kryminalnego bełchatowskiej komendy pracowali nad sprawami włamań do mieszkań, do których doszło w styczniu bieżącego roku, w różnych miejscach na terenie miasta. W każdym przypadku metoda działania włamywaczy była podobna.

Amatorzy cudzej własności wykorzystali sytuację, że właścicieli nie było w mieszkaniach. Do wnętrza pomieszczeń dostawali się pokonując drzwi balkonowe. Zabierali głównie sprzęt elektroniczny, biżuterię i pieniądze. W międzyczasie okazało się, że do podobnych zdarzeń doszło na terenie innej jednostki - mówi nadkom. Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

 

W sprawę włamań zaangażowali się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz ze Skierniewic. Policjanci pracujący nad sprawą finalnie wpadli na trop trzech obcokrajowców w wieku 30, 33 i 41 lat. Do ich zatrzymania doszło na terenie Skierniewic.

W ich aucie kryminalni znaleźli przedmioty służące do przełamywania i pokonywania zabezpieczeń drzwi. W wyniku przeszukania miejsca ich zamieszkania policjanci odnaleźli i zabezpieczyli rzeczy, mogące pochodzić z przestępstw - dodaje oficer prasowy bełchatowskiej komendy.

 

Ostatecznie, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, śledczy przedstawili podejrzanym zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd aresztował podejrzanych na 3 miesiące.

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dzikun ~dzikun (Gość)16.02.2023 09:14

A tak na marginesie to skąd byli ci obcokrajowcy, bo patrząc z tyłu to złodziej nie wygląda mi na Eskimosa, ani tym bardziej na rdzennego mieszkańca Afryki.

132


go?ć_artur ~go?ć_artur (Gość)16.02.2023 09:42

Brawo dla naszych, że ich złapali ????????????

31


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat