Advertisement

Noc Świętojańska w Moszczenicy

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 20 czerwca 202217451
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy zaprasza na „Noc Świętojańską”, której rozpoczęcie zaplanowano na czwartek o 18.30 przy moszczenickich stawach.
fot.: MPU fot.: MPU

Czym jest „noc świętojańska”? Czym była noc Kupały? Jakie wiążą się z nimi legendy? Jak wyglądały ich obchody dawniej? O tym wszystkim opowie nam Andrzej Nitek – regionalista, miłośnik historii i tradycji ludowych.

 
Dodatkowo będzie można wziąć udział we wspólnym pleceniu wianków, które później zostaną wpuszczone do wody. Autorzy najpiękniejszych z nich otrzymają nagrody i wyróżnienia.

 
Będzie można również posłuchać muzyki. Wystąpią Zespół Ludowy "Biesiada” z Czarnocina oraz Kapela Ludowa Tkacze.

 
Dla wszystkich uczestników Moszczenickiej Nocy Świętojańskiej przewidziany jest słodki poczęstunek. Każdy może też przynieść i upiec kiełbaski przy ognisku.


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

@ndzi ~@ndzi (Gość)21.06.2022 10:07

A w Piotrkowie gdzie noc Kupały ??

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat