Advertisement

Nauka poprzez zabawę w Mediatece

Sobota, 03 czerwca 20233
Początek czerwca bogaty jest w wydarzenia poświęcone dzieciom. Nie inaczej było w piotrkowskiej Mediatece. Organizatorzy z okazji Dnia Dziecka przygotowali wyjątkowy naukowy piknik.

Ładuję galerię...

Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie po raz pierwszy zdecydowała się połączyć Dzień Dziecka z naukową formą pikniku. Jak podkreślają organizatorzy, nauka poprzez zabawę jest najlepszą formą promocji edukacji. Z tej okazji zdecydowało się skorzystać wielu piotrkowian.

Program pikniku jest bardzo bogaty. Zawiera on m.in. zagadki logiczne, konstrukcje 3D, obserwacje mikroświata, zabawy z robotami, animacje dla dzieci, a także zajęcia z jogi. Jesteśmy zadowoleni, że pogoda dopisała, dzięki czemu wielu rodziców przyszło ze swoimi pociechami. Wspólnie chcieli się z nimi uczyć poprzez zabawę - mówi Anna Daroch z Działu Animacji Czytelniczej i Kulturalnej oraz Promocji Biblioteki w Piotrkowie. - Taki cel przyświeca Mediatece. Jeśli organizujemy różnego rodzaju aktywności, to są one przygotowywane pod tym kątem, aby dzieci czerpały radość z zabawy, a przy okazji uczyły się - dodaje Anna Daroch.

Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko, na którym dzieci mogły własnoręcznie tworzyć rysunki 3D. Dodatkowo najmłodsi mogli robić bańki mydlane, kolorować rysunki, czy tworzyć rakietę z papieru. Na wszystkich zgromadzonych czekała również wata cukrowa.

 

W organizację Naukowego Dnia Dziecka włączyli się również Ambasadorzy Edukacji Kosmicznej ESERO-Polska, klub młodego odkrywcy "Kot w okularach", uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie, uczniowskie koło naukowe "Purpurowe Dymy" ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Piotrkowie.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gian ~gian (Gość)03.06.2023 16:55

Super zabawa. Rakieta i mikroskopy. Ekstra :)

30


Hmmm ~Hmmm (Gość)04.06.2023 07:25

Ja też się nauczyłem, żeby odpowiednio podsumować zasługi Prezydenta i UM, w najbliższych wyborach, bo od lat ślicznie się bawią w budowę i utrzymanie skarbonoteki i realizacji kilku innych koszmarków.

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat