Advertisement

Gmina szuka firm budowlanych

Region Sobota, 29 stycznia 202216
Gmina Łęki Szlacheckie szuka wykonawcy pełnowymiarowej hali sportowej, która ma powstać w Trzepnicy. - Zapraszamy wszystkie zainteresowane firmy do składania ofert - zachęca wójt Piotr Łączny.
fot. pixabay.com fot. pixabay.com

- Mamy ogłoszony przetarg na budowę hali sportowej w Trzepnicy. To jedna z najważniejszych inwestycji w naszej gminie. Czekają na nią mieszkańcy, zwłaszcza rodzice dzieci w wieku szkolnym. Oferty można składać do 9 lutego. Mam nadzieję, że naszą inwestycją zainteresują się firmy budowlane z całego regionu - zachęca wójt Piotr Łączny.

A co obejmuje przetarg? Budowę budynku hali sportowej oraz łącznika pomiędzy projektowaną halą sportową, a istniejącym budynkiem szkoły podstawowej, opracowanie kompletnej dokumentacji powykonawczej w zakresie umożliwiającym oddanie obiektu do użytkowania i uzyskanie prawomocnego pozwolenia na użytkowanie.

 

Zgodnie z projektem hala ma być podzielona jest na dwie części: salę widowiskowo – sportową oraz 3 kondygnacyjne zaplecze socjalno – techniczne. Jak podkreślają urzędnicy, obiekt ma służyć nie tylko uczniom, ale całej społeczności. - Sala sportowa o powierzchni 1048,80m2, oprócz boisk do gier zespołowych może również służyć do wystawiania przedstawień teatralnych lub szkolnych oraz organizowania innych imprez rozrywkowych lub szkoleniowych wymagających dużej powierzchni użytkowej - przekonuje wójt  P. Łączny.

 

Gmina pozyskała na ten cel dotację w wysokości 3 milionów 600 tysięcy zł z rządowego programu Polski Ład. Jednak część kosztów budowy będzie musiała pokryć z własnego budżetu. Władze gminy liczą, że uda się znaleźć wykonawcę, który zaproponuje cenę zbliżoną do założonych kosztorysów.  Pełna dokumentacja przetargowa na Biuletynie Informacji Publicznej Łęk Szlacheckich.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)30.01.2022 08:32

Jak zwykle w tym kraju zaścianek góruje, po co nowe przecież lepszy jest stary paździeż. Ludzie wybierzcie się do krajów skandynawskich i zobaczcie jakie tam mają obiekty w małych miejscowościach. Zdrowe nawyki ruchu i sportu a nie komputery.

24


zawiedziona ~zawiedziona (Gość)29.01.2022 09:41

W Tomawie stoi i niszczeje budynek po gimnazjum z salą gimnastyczną. Czemu ma być budowana kolejna sala i zaplecze jak można byłoby wykorzystać budynek po gimnazjum? Nie tak dawno mieszkańcy Tomawy protestowali, żeby wykorzystać ten budynek. No ale po co. Lepiej go sprzedać za grosze i wywalić kasę na nowy budynek. Nikt się nie liczy ze zdaniem mieszkańców Tomawy. Druga wieś pod względem wielkości w gminie, a niedługo trzeba będzie sobie helikopter kupić żeby tam dojechać, bo droga jest tak dziurawa.

82


goœć_anna ~goœć_anna (Gość)29.01.2022 10:13

Poco taka wielka hala? A gdzie inne inwestycje, wójt myśli o tym że gmina zablokuje się na inne inwestycje?

61


leki ~leki (Gość)29.01.2022 08:54

po co w tak małej miejscowości 1000 metrowa hala? pomyślał ktoś o kosztach utrzymania takiego obiektu ?

101


Zadowolona ~Zadowolona (Gość)29.01.2022 14:33

I super. W końcu coś dla wszystkich. Brawo!

26


ner ~ner (Gość)29.01.2022 12:55

W część klas w szkole uczy się poniżej 10 dzieci. Zanim skończą spłacać kredyty na budowę szkoła zostanie zlikwidowana.

111


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat